Studenci do pomocy poszukiwani

Data publikacji: 20.11.2020 15:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Jana Kochanowskiego szuka wolontariuszy, którzy mogliby pomagać osobom przebywającym na kwarantannie oraz chorującym z powodu koronawirusa.

Elżbieta Kurkowska, kierownik biura wyjaśnia, że jej jednostka stara się pośredniczyć między studentami a potrzebującymi.

- Z jednej strony pozostajemy w kontakcie z instytucjami, które czekają na wsparcie, są to między innymi szpitale, a z drugiej strony promujemy akcję wśród studentów uniwersytetu. Chętni do bycia wolontariuszem mogą wybrać w jaki sposób chcą pomagać – tłumaczy Elżbieta Kurkowska.

Studenci mogą robić zakupy osobom przebywającym na kwarantannie, wyprowadzać psy. Mogą też prowadzić korepetycje online dla uczniów, którzy z powodu epidemii zostali zmuszeni do pozostania w domu.

Piotr Burda, rzecznik UJK informuje, że studenci uczelni już zaangażowali się we wspieranie osób poszkodowanych przez pandemię. Jeszcze przed wakacjami, żacy z kierunku lekarskiego robili wywiady medyczne z osobami, które dzwoniły do sanepidu. Teraz praktyki w sanepidzie rozpoczęli kolejni studenci Collegium Medicum UJK.

- Są to studenci czwartego roku kierunku zdrowie publiczne. Oprócz praktyk wykonują też różne prace związane z bieżącą praca sanepidu – mówi rzecznik kieleckiej uczelni.

Studenci, którzy chcą zostać wolontariuszami i pomagać osobom poszkodowanym przez COVID-19 więcej informacji mogą dostać pod numerem 509 711 480.

Reklama