Studenci-seniorzy wracają na uczelnię

Data publikacji: 13.10.2020 06:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad czasem” zainauguruje szósty rok akademicki. Swoje zainteresowania i pasje w tej uczelni będzie rozwijać ponad 300 seniorów.

Janina Łucak, prezes uniwersytetu informuje, że w tym roku akademickim słuchacze będą uczestniczyć w podobnych zajęcia, jak w ubiegłym. Będą też nowości.

- Zaplanowaliśmy m.in. zajęcia z języka angielskiego, które w ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Prowadzić będziemy też lekcje dla początkujących i zaawansowanych z zakresu obsługi komputera i kursy taneczne (towarzyski, jazzowy, stepowanie i taniec solowy). Będą również warsztaty z filmoznawstwa, które prowadzone będą po raz pierwszy - mówi Janina Łucak.

Studenci będą mogli także poszerzyć swoją wiedzę z ogrodnictwa, literatury, historii sztuki, malarstwa czy fotografii. Prowadzona też będzie gimnastyka w basenie, nordic walking i joga.

Zajęcia odbywać się będą na Politechnice Świętokrzyskiej, w Muzeum Dialogu Kultur, kieleckim ratuszu, Biurze Wystaw Artystycznych, Muzeum Narodowym w Kielcach, Kieleckim Teatrze Tańca, a także na ogródkach działkowych i basenie - wymienia Janina Łucak.

- O ile nie będzie odgórnych decyzji, które nam nakażą zawiesić zajęcia, to będą się one odbywały w małych grupach. Wykłady natomiast będą się odbywały w dużej auli Politechniki Świętokrzyskiej, więc myślę, że też będą przebiegały w bezpiecznej atmosferze - dodała prezes Łucak.

Inauguracja roku akademickiego Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem” odbędzie się w auli głównej nr 3 Politechniki Świętokrzyskiej. Początek uroczystości o 16.00.

Reklama