Studenckie juwenalia w rytmie hip-hopu

Data publikacji: 04.05.2021 11:51
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O.S.T.R., Kękę i Słoń to tylko część gwiazd polskiego hip-hopu, które wystąpią podczas Juwenaliów organizowanych przez Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej. Odbędą się one 29 i 30 czerwca.

Rafał Metryka, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego mówi, że z powodu pandemii Juwenalia w ubiegłym roku się nie odbyły. Żacy apelowali, żeby w tym roku wrócić do tej tradycji. Wstępnie Juwenalia zaplanowano w maju, ale z powodu dużej liczby zakażeń termin został zmieniony.

- Stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem będzie przenieść je na czerwiec. W tym roku nie będzie korowodu, ponieważ chcemy ograniczyć możliwość zarażenia się uczestników - tłumaczy Rafał Metryka.

Z powodu pandemii odbędą się tylko dwa koncerty: 29 i 30 czerwca w Amfiteatrze na Kadzielni zagrają gwiazdy polskiego hip-hopu. Rafał Metryka mówi, że organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników.

- Dostosujemy się do wszystkich wymogów obowiązujących przy organizacji takich imprez, nieprzypadkowo wybraliśmy teren otwarty, czyli Kadzielnię. Zakupiliśmy roll-up’y, na których znajdą się informacje o tym jak zachować bezpieczeństwo - zapewnia Rafał Metryka.

Jak dodaje w amfiteatrze zostaną wydzielone strefy, do których wpuszczona będzie ograniczona liczba osób, tak by dało się zachować dystans społeczny.

Bilety na każdy koncert kosztują w przedsprzedaży 20 złotych dla studentów i 40 złotych dla pozostałych chętnych.

Reklama