Stypendia czekają na mniej zamożnych uczniów

Data publikacji: 31.08.2020 17:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

We wrześniu uczniowie z Kielc mogą starać się o stypendia szkolne. Marcin Różycki, zastępca prezydenta miasta mówi, że wnioski można składać od 1 do 15 września. Kluczowym kryterium jest dochód.

- Jeżeli ten dochód na jednego członka rodziny jest do 400 złotych, to stypendium wyniesie 248 złotych, a jeżeli dochód przekracza 400 złotych, ale jest niższy niż 528 złotych na osobę, dofinansowanie wyniesie 186 złotych - informuje Marcin Różycki.

W ubiegłym roku w Kielcach około 630 uczniów brało takie stypendium szkolne. Według szacunków, w tym roku będzie to około 600 dzieci.

To nie jedyne wsparcie, o które mogą starać się mieszkańcy Kielc. Władze miasta fundują międzynarodowe stypendium dla studentów pierwszego roku.

- Stypendium dotyczy przede wszystkim absolwentów klas maturalnych, którzy mają bardzo dobre wyniki w nauce. Drugi kluczowy warunek, to jest studiowanie na uczelni w Kielcach. Samo stypendium wynosi 500 złotych - mówi Marcin Różycki.

Nabór wniosków rozpoczyna się w październiku. Stypendium wypłacane jest co miesiąc przez rok. Dodatkowe punkty przy wyborze beneficjentów programu mają studenci z Kielc oraz miast partnerskich.

Tagi do tego wpisu
Reklama