Sukces akcji. Do niektórych parafii trzeba było dowieść kolejne świece

Data publikacji: 25.12.2020 15:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.12.2020 Sandomierz. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na zdjęciu:  ks. Bogusław Pitucha dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej

25.12.2020 Sandomierz. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na zdjęciu: ks. Bogusław Pitucha dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mimo epidemii i mniejszej frekwencji wiernych w kościołach, wszystkie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej zostały sprzedane.

- Pieniądze tym razem posłużą nie tylko na zorganizowanie letnich kolonii dla dzieci z biednych rodzin, ale także na kilka innych ważnych celów, które wskazała pandemia - powiedział ksiądz Bogusław Pitucha dyrektor diecezjalnej Caritas w Sandomierzu.  

Środki będą wykorzystane m.in. na zakup kolejnych laptopów do zdalnego nauczania, a także na zakup leków i żywności dla seniorów.

- Mamy bardzo dużo takich zgłoszeń - powiedział ksiądz Bogusław Pitucha.

Zainteresowanie akcją Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom było tak duże, że do niektórych parafii trzeba było zamawiać dodatkowe partie świec.

- To bardzo miłe, że akcja przerosła nasze oczekiwania i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w to wspólne dzieło mimo wielu trudności - stwierdził ksiądz Bogusław Pitucha.

W diecezji  sandomierskiej sprzedanych zostało ponad 73 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, co  dało kwotę około 140 tys. zł.

25.12.2020 Sandomierz. Wigilijne Dzieło Pomocy DzieciomFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama