Świąteczne popołudnie - zamiast w domu, na spacerze

Data publikacji: 04.04.2021 17:35
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marcin Marszałek
04.04.2021 Kielce. Spacer w parku miejskim

04.04.2021 Kielce. Spacer w parku miejskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Chłód i epidemiczne ograniczenia utrudniają cieszenie się początkiem wiosny. Jednak nie wszyscy postanowili spędzić Wielką Niedzielę w domach. Nieliczni spacerowicze pojawili się na ulicach Kielc.

Najwięcej osób wybrało park miejski. Można tam było spotkać głównie rodziny z dziećmi. Niemałym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z watą cukrową.

Spacerowicze mówili, że motywacją do wyjścia z domu była przede wszystkim chęć zaczerpnięcia świeżego powietrza i zażycia umiarkowanego ruchu.

Jedna z rodzin, zapytana o to, jak korzysta ze świątecznego weekendu podkreśliła, że ten czas chce wykorzystać na spacery, by odciągnąć dzieci od komputera i telewizora.

- Spacer pozwala urozmaicić niedzielne popołudnie w sytuacji, gdy ze względu na ograniczenia sanitarne, nie możemy spotykać się w domach w dużym gronie - mówili kielczanie.

- Gości nie ma. Każdy spędza święta w domu, we własnym gronie. Więc trzeba chociaż na chwilę wyjść na świeże powietrze. Pogoda sprzyja, popołudniu zrobiło się cieplej i słonecznie, więc jest bardzo przyjemnie - mówiła jedna z kielczanek.

W podobnym tonie wypowiadała się kolejna z zapytanych kobiet.

- Musimy choć trochę się poruszać. Pooddychać powietrzem. Trochę posiedzimy w domu, trochę pospacerujemy. Pojawiające się zza chmur słońce sprzyja spacerom - powiedziała.

W parku nie brakowało również młodzieży. Młodzi ludzie w większości spędzali wolny czas na rowerach.

Tagi do tego wpisu
Reklama