Święta Grzegorza Tkaczyka – na warszawskim Targówku, w Kielcach i Niemczech [POSŁUCHAJ]

Data publikacji: 26.12.2020 21:00
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Grzegorz Tkaczyk

Grzegorz Tkaczyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bohaterem świątecznego sportowego programu Radia Kielce był były kapitan reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, obecnie zawodnik pierwszoligowego KSZO Ostrowiec Grzegorz Tkaczyk.

Popularny „Młody” opowiada, jak wyglądają święta w rodzinie Tkaczyków w Kielcach, a jak wyglądały, gdy Grzegorz był jeszcze Grzesiem na warszawskim Targówku. Zdarza również, co najbardziej lubi jeść ze świątecznego stołu i dlaczego, gdy grał w Niemczech u islandzkiego trenera SC Magdeburg Alfreda Gislasona, płonęło co roku świąteczne ognisko.

Grzegorz Tkaczyk to wychowanek Warszawianki. Od 2002 do 2011 roku grał w niemieckiej ekstraklasie. Najpierw w SC Magdeburg, a później w Rhein-Neckar Löwen. Po powrocie do kraju przez pięć lat występował w zespole Vive Kielce, którego był kapitanem. W 2016 roku po wygraniu Ligi Mistrzów z Vive ogłosił zakończenie kariery. Jednak pod koniec sierpnia tego roku popularny „Młody” w wieku prawie 40 lat podpisał kontrakt z pierwszoligowym KSZO Ostrowiec i właśnie zakończył ze swoją nową drużyną pierwszą rundę na zapleczu PGNiG Superligi.

W reprezentacji Polski seniorów Grzegorz Tkaczyk wystąpił 159 razy i zdobył 549 bramek. Od 2004 roku do zakończenia gry w kadrze był kapitanem biało-czerwonych. W 2007 roku na mistrzostwach świata w Niemczech wspólnie z polską reprezentacją wywalczył srebrny medal.

Tagi do tego wpisu
Reklama