Świetna wiadomość dla młodych rodziców z gminy Bejsce

Data publikacji: 22.09.2020 12:27
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.09.2020 Bejsce. Wizualizacja nowego przedszkola

22.09.2020 Bejsce. Wizualizacja nowego przedszkola
Fot. mat. prasowe

Nowe przedszkole powstanie w Bejscach w powiecie kazimierskim. Znajdzie w nim miejsce 30 dzieci. Obiekt zostanie zbudowany w pobliżu miejscowej szkoły podstawowej, a budynki zostaną połączone.

Zbigniew Anielski z urzędu gminy informuje, że przedszkole będzie miało niemal 300 metrów kwadratowych.

- Zgodnie z projektem, będą tam dwie duże sale dla dzieci, duże pomieszczenie wielofunkcyjne, toalety oraz pomieszczenie socjalne. Plac budowy został już przekazany wykonawcy – mówi urzędnik.

Wójt Edward Krupa opisuje, że obiekt ma być nowoczesny, przestronny, a zarazem przyjazny maluchom. To inwestycja na którą szczególnie czekali młodzi rodzice.

- Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom. Będzie to przedszkole z pełnymi standardami, aby zapewnić godziwe warunki w pierwszym etapie edukacji. Decyzję o budowie przedszkola na miarę XXI wieku podjęliśmy wspólnie z radnymi – dodaje.

- To od lat wyczekiwana inwestycja – mówi z kolei nauczycielka Ewa Partyka. Aktualnie w szkole mieści się punkt przedszkolny, ale zajmuje tylko jedną niewielką salę. Nowy budynek rozwiąże problem lokalowy.

- Będziemy mogli w końcu podzielić dzieci na grupę młodszą i starszą. Teraz wszystkie dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczą się razem. To utrudnienie, jeśli chodzi o prace i rozwój wszechstronny dzieci. Nie ukrywam, że potrzebne jest też miejsce do zabawy – zaznacza.

Inwestycja o wartości ponad 700 tys. zł ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku, tak aby 1 września przedszkole mogło przyjąć dzieci. Inwestycja jest współfinansowana przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Reklama