Święto Kielc zbliża się wielkimi krokami

Data publikacji: 22.06.2021 15:57
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powraca jedna z największych regionalnych imprez – Święto Kielc. W ubiegłym roku, pieniądze przeznaczone na organizację imprezy przekazano na wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Była to łącznie suma 230 tys. złotych.

Bogdan Wenta, prezydent miasta mówi, że tegoroczne Święto Kielc będzie pełne atrakcji. Wydarzenie będzie odbywać się na czterech scenach. Pojawi się także nowość, w postaci piątej sceny osiedlowej. Będzie ona umiejscowiona na skrzyżowaniu ulic: Bohaterów Warszawy oraz Tarnowskiej na osiedlu KSM. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta pomysł będzie rozwijany w przyszłości. 

Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc wyjaśnia, że idea utworzenia piątej sceny zakłada aktywizację mieszkańców poszczególnych części miasta. Jak dodaje, najbliższy weekend będzie wypełniony atrakcjami, a rozpocznie się od Białej Nocy. 

- W piątek będą otwarte wszystkie instytucje kultury. Jeszcze tego samego dnia odbędą się pierwsze wydarzenia w Geoparku. Do tych wszystkich miejsc zwiedzający będą mieli bezpłatny wstęp - zapowiada.

Jak dodaje Marcin Chłodnicki, jedną z ciekawszych atrakcji będzie sobotni koncert rockowy, w którym każdy chętny będzie mógł wziąć udział. 

Święto Kielc w tym roku będzie odbywać się w dniach 25 i 27 czerwca. Z kolei od poniedziałku trwa już impreza towarzysząca, poprzedzająca święto - Jarmark Kielecki. 

Podobne wiadomości
Reklama