Święto Koni Arabskich już w ten weekend. Siedem koni z Michałowa na Pride of Poland

Data publikacji: 04.08.2020 15:08
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.07.2020 Michałów. Stadnina koni. Przygotowanie koni przed wyjazdem do Janowa Podlaskiego na Pride of Poland

31.07.2020 Michałów. Stadnina koni. Przygotowanie koni przed wyjazdem do Janowa Podlaskiego na Pride of Poland
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od 7 do 10 sierpnia w Stadninie w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Jednym z ważniejszych punktów czterodniowej imprezy będzie niedzielna aukcja Pride of Poland. Michałów wystawi tym razem siedem koni. Część z nich dojechała już do Janowa.

Łącznie do Janowa pojedzie prawie 40 koni, z czego część to źrebaki z matkami, ogiery i klacze pokazowe.

- Pierwsze konie do Janowa dojechały w poniedziałek - mówi Weronika Sosnowska, starszy specjalista ds. spraw hodowli zwierząt w stadninie. - Są bezpieczne i czują się dobrze. Mają tam zapewnione boksy, w których odpoczywają. Również obsługę, która z nimi spaceruje, aby zapewnić im ruch - podkreśla.

Na transport czeka jeszcze około 15 koni. Kolejne zwierzęta pojadą w środę, a ostatni transport odbędzie się w czwartek. Jak mówi Paweł Siliwoniuk, trener i prezenter w stadninie, konie muszą mieć komfort jazdy. Ten zapewnia odpowiednia wentylacja i temperatura w samochodzie.

- Jeśli jest zbyt gorąco w ciągu dnia, taki transport odbywa się nocą - zaznacza.

Wydarzenie zwieńczy aukcja Summer Sale. 10 sierpnia, podczas letniej wyprzedaży, zaprezentuje się również siedem koni, w tym sześć klaczy i jeden ogier.

Podczas tegorocznego święta w Janowie Podlaskim pojawią się znani aukcjonerzy: Frederick de Backer i Eryk Blaack. Nad pokazami będzie czuwać profesjonalne międzynarodowe jury.

Reklama