Świętokrzyscy medycy chętnie szczepią się przeciwko COVID-19

Data publikacji: 13.01.2021 11:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.12.2020 Kielce. Pierwsze szczepienia w regionie przeciwko COVID-19. Na zdjęciu: prof. Stanisław Głuszek - rektor UJK

27.12.2020 Kielce. Pierwsze szczepienia w regionie przeciwko COVID-19. Na zdjęciu: prof. Stanisław Głuszek - rektor UJK
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W regionie trwa szczepienie lekarzy i pielęgniarek przeciwko COVID-19. W największej lecznicy w regionie, czyli Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach pierwotnie chęć zaszczepienia się wyraziło około połowy pracowników, czyli 1110 osób.

Teraz zgłaszają się kolejni. Do tej pory pierwszą dawkę preparatu podano 860 pracownikom placówki, informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala.

- Od 18 stycznia rozpoczniemy podawanie drugiej dawki preparatu tym osobom, które były zaszczepione w naszym szpitalu jako pierwsze. Na ten tydzień otrzymaliśmy 1080 dawek szczepionki. Razem z naszym pracownikami szczepimy równolegle personel medyczny z innych przychodni i aptek oraz prywatnych gabinetów lekarskich - dodała Anna Mazur-Kałuża.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii chęć zaszczepienia się zadeklarowało ponad 72 procent załogi, informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala.

- W ŚCO na zatrudnionych ponad 1600 osób chęć zaszczepienia się zadeklarowało prawie 1200 pracowników. W ubiegłym tygodniu szczepionkę podano 150 pracownikom, a do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie kolejnych ponad 800 osób - dodała Izabela Opalińska.

Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze chęć zaszczepienia się wyraziło około 400 osób, czyli tj. 60 procent załogi, a pierwszą dawkę preparatu do piątku otrzyma około 270 pracowników, informuje Youssef Sleiman, dyrektor placówki.

- Lista nadal jest otwarta i każdy z naszych pracowników może się jeszcze zaszczepić. Codziennie szczepimy 45 osób, szczepić będziemy również w sobotę i niedzielę. Liczymy na to, że akcja szczepień naszych pracowników zakończy się w przyszłym tygodniu, dodał Youssef Sleiman. 

Natomiast w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zaszczepiło się już ponad 80 procent pracowników, czyli wszystkich, którzy taką chęć zgłosili.

- Dlatego od półtora tygodnia szczepimy podmioty zewnętrzne, czyli pracowników przychodni, Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, gabinetów prywatnych. W sumie do zaszczepienia z tej grupy mamy około 800 osób - dodał Rafał Szpak.

Szczepienie przeciwko COVID-19 personelu zakończyło się również w Szpitalu Specjalistycznym Artmedik w Jędrzejowie. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 165 osób, czyli ponad 50 procent pracowników lecznicy.

W tej placówce rozpoczęły się natomiast szczepienia pracowników tzw. grupy 0 z innych placówek na terenie powiatu jędrzejowskiego, m.in. z przychodni, sanepidu, gabinetów lekarskich, dentystycznych i aptek. Z tej grupy na szczepienie zapisało ponad pół tysiąca osób.

Reklama