Świętokrzyscy nauczyciele docenieni. Otrzymali nagrody ministra i kuratora [LISTA]

Data publikacji: 22.02.2021 15:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.02.2021. Kielce. Wręczenie zaległych nagród i odznaczenia nauczycielom. Na zdjęciu (od lewej): Dorota Sobodzka - I LO w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

22.02.2021. Kielce. Wręczenie zaległych nagród i odznaczenia nauczycielom. Na zdjęciu (od lewej): Dorota Sobodzka - I LO w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nagrody ministra edukacji i nauki oraz nagrody świętokrzyskiego kuratora oświaty i odznaczenia państwowe otrzymało ponad stu nauczycieli z Kielc i powiatu kieleckiego. To zaległe wyróżnienia, które pierwotnie mieli odebrać 14 października w Dniu Edukacji Narodowej.

Lista wyróżnionych nauczycieli

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty tłumaczy, że termin przesuwano z powodu pandemii koronawirusa.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Marcin Lesisz, nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. W zawodzie pracuje już od 20 lat.

- Jestem zadowolony, że zostałem doceniony. Ktoś zobaczył pasję i wysiłek, którą wkładam w kształcenie młodych ludzi. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego, uczę również przedmiotów pokrewnych, bo w szkole mamy klasy o profilu policyjno-prawnym, przygotowujemy przyszłych policjantów - tłumaczy Marcin Lesisz.

Jak mówi, największe wyzwanie w jego pracy nauczyciela to obecna pandemia. Uczenie na odległość, zwłaszcza wychowania fizycznego jest trudne. Jednym ze sposobów, żeby zainteresować młodzież jest prezentacja ćwiczeń wykonywanych przed kamerą. Jako swój największy sukces uznaje to, że jego uczniowie chcą i lubią aktywność fizyczną. W Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie działa również klub strzelecki, którego zawodnicy odnosili sukcesy na arenie krajowej.

Pan Marcin znajduje też czas na hobby. Jest nim sport i aktywność fizyczna. Pasję dzieli ze swoją żoną Sylwią. Domownikiem jest również kot Julek.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała również Edyta Kempkowska, która od 20 lat uczy języka angielskiego i języka rosyjskiego. Pracuje w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku. Jako największe wyzwanie w swojej karierze uznaje pandemię i kłopoty, które wywołała.

- Najtrudniejszy jest brak bezpośredniego kontaktu z uczniami - twierdzi. Sukcesy nauczyciela, to tak naprawdę sukcesy jego uczniów. I to właśnie osiągnięcia swoich podopiecznych wymienia, pytana o swój największy sukces jako nauczyciela.

- Wydaje mi się, że właśnie udział naszych uczniów, a uczymy często młodzież wiejską, w konkursach przedmiotowych i olimpiadach, gdzie z sukcesami rywalizują z uczniami prywatnych szkół z wielkich miast - tłumaczy Edyta Kempkowska.

Pani Edyta ma trzynastoletnią córkę Julię, a wolny czas spędza aktywnie na nordic walkingu. Należy do amatorskiej drużyny sportowej „Kijowe Lejdis”.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski dziękował nauczycielom za zaangażowanie i kreatywność, którą musieli wykazać pracując zdalnie. W przyszłym tygodniu odznaczenia i nagrody zostaną wręczone nauczycielom w Ostrowcu Św., Jędrzejowie i Staszowie.

Reklama