Świętokrzyscy parlamentarzyści za pośrednictwem portali społecznościowych informują o uroczystościach

Data publikacji: 03.05.2021 17:00 / Data aktualizacji: 03.05.2021 18:46
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.05.2021 Kielce. Krzysztof Lipiec - poseł PiS brał udział w uroczystościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2021 Kielce. Krzysztof Lipiec - poseł PiS brał udział w uroczystościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Fot. Facebook / Krzysztof Lipiec

Powoli dobiega końca długi majowy weekend, który mimo pandemii COVID-19 obfitował w wydarzenia związane z upamiętnianiem świąt państwowych. Dziś obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, natomiast wczoraj obchodziliśmy po raz 17. Dzień Flagi Rzeczpospolitej.

Z kolei 1 maja obchodzony jest już tradycyjnie Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

Jak ten czas spędzili świętokrzyscy politycy? Jakimi relacjami z tych wydarzeń podzielili się mediach społecznościowych?

03.05.2021 Kielce. Krzysztof Lipiec - poseł PiS brał udział w uroczystościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyskiFot. Krzysztof Lipiec / Facebook

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości brał udział w kieleckich obchodach 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Natomiast w niedzielę, 2 maja w Dniu Flagi RP wraz z posłem Markiem Kwitkiem włączył się w akcję #MojaBiałoCzerwona, w trakcie której parlamentarzyści rozdawali biało-czerwone chorągiewki dla mieszkańców królewskiego miasta. Wcześniej także wziął udział w obchodach Dnia Flagi przed urzędem wojewódzkim w Kielcach. Z kolei 1 maja w dniu Solidarności Ludzi Pracy brał udział w obchodach organizowanych przez świętokrzyską Solidarność. To święto upamiętnił także w Starachowicach.

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka, tegoroczną majówkę spędziła aktywnie w terenie. Na swoim facebookowym profilu dzieliła się m.in. fotorelacją z obchodów Dnia Flagi w Kielcach oraz mszy świętej w kościele garnizonowym.

Także poseł Agata Wojtyszek z PiS podczas majówki brała udział w patriotycznych uroczystościach w regionie. W niedzielę 2 maja z okazji Dnia Flagi uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w Bedlnie w powiecie koneckim, natomiast w dniu święta Konstytucji 3 Maja, parlamentarzystka złożyła kwiaty pod pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

Michał Cieślak minister ds. rozwoju samorządu aktywność w mediach społecznościowych w trakcie majówki ograniczył do krótkiego wpisu dotyczącego Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Poseł PiS Andrzej Kryj, 3 maja wziął udział w uroczystościach patriotycznych w Kunowie.

03.05.2021 Włoszczowa. Bartłomiej Dorywalski - poseł PiSFot. Facebook / Bartłomiej Dorywalski

Poseł Bartłomiej Dorywalski z Prawa i Sprawiedliwości Świętował 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja we Włoszczowie.

Aktywnie święto Konstytucji 3 Maja spędził wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, który uczestniczył w uroczystym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego (połączone izby Sejmu i Senatu) oraz Sejmu Republiki Litewskiej z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Następnie świętokrzyski parlamentarzysta PiS wziął udział w obchodach Święta 3 Maja w Kielcach. 1 maja Piotr Wawrzyk wziął udział we mszy świętej w sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach z okazji Dnia Solidarności Ludzi Pracy.

Poseł Marek Kwitek z Prawa i Sprawiedliwości 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętował podczas uroczystości w Sandomierzu. 2 maja w Jankowicach w gminie Wilczyce a także w Sandomierzu z okazji Dnia Flagi RP brał udział w akcji #MojaBiałoCzerwona w trakcie, której rozdawano biało-czerwone chorągiewki.

Andrzej Szejna, lider świętokrzyskich struktur Nowej Lewicy 3 maja wziął udział w Zgromadzeniu Narodowym z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

03.05.2021 Warszawa. Andrzej Szejna - lider świętokrzyskich struktur Nowej LewicyFot. Facebook / Andrzej Szejna

Senator Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości w mediach społecznościowych zamieścił fotorelacje z obchodów święta Konstytucji 3 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zbigniew Ziobro minister sprawiedliwości, który startował z pierwszego miejsca w ostatnich wyborach parlamentarnych w województwie ograniczył się tylko do jednego posta związanego z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oraz obchodzonego wczoraj Dnia Flagi RP.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski uczestniczył dziś w Sejmie w uroczystym Zgromadzeniu Parlamentarnym z okazji 230-letniej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętokrzyski parlamentarzysta w mediach społecznościowych informował m.in. o obchodzonym 2 maja Dniu Flagi RP.

Reklama