Świętokrzyscy politycy PO mówią o wielkim otwarciu

Data publikacji: 03.07.2021 13:36
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
03.07.2021. Warszawa. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka PO i Donald Tusk

03.07.2021. Warszawa. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka PO i Donald Tusk
Fot. Marzena Okła-Drewnowicz/Twitter

Wielki powrót Donalda Tuska do polskiej polityki - tak komentuje zmianę władz w Platformie Obywatelskiej, przewodniczący świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada.

Na zdjęciu: Artur Gierada - lider świętokrzyskich struktur POFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Po jego dzisiejszym wystąpieniu było widać, że potrafi narzucić swoją narrację o Polsce. Pokazuje błędy i patologie władzy sprawowanej w naszym kraju i jest gotowy podjąć rękawicę. Jest najbardziej utytułowanym politykiem na arenie międzynarodowej i to może zmienić także polską scenę polityczną.

Przewodniczący pytany, czy cały plan PO polega na walce z PiS-em stwierdził, że Platforma chce pokazać inną Polskę, niż ta którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość. PO ma ten plan, bo w ciągu ostatnich miesięcy walki z pandemią złożyła wiele projektów ustaw, które wskazują rozwiązania jak powinna funkcjonować Polska w czasie pandemii. Niestety nie spotkały się one z akceptacją rządzących. Nie ma tutaj dialogu z opozycja, ale będziemy do naszej wizji przekonywać Polaków.

Zapytany co dalej z Rafałem Trzaskowskim, który jeszcze rok temu dał nowe otwarcie dla Platformy i był wskazywany na jej lidera, stwierdził, że Rafał Trzaskowski nie jest przegranym w konfrontacji z Donaldem Tuskiem. Jest człowiekiem, który za sobą ciągnie młodzież. On musi się na tym skoncentrować, aby pokazywać razem z Tuskiem jedność PO i alternatywę dla Polski - powiedział Artur Gierada.

03.07.2021. Warszawa. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka PO i Borys BudkaFot. Marzena Okła-Drewnowicz/Twitter

Także świętokrzyska posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz jest zadowolona z powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska.

- Jego powrót jest dziś wręcz niezbędny. Ktoś musiał nazwać po imieniu to, co PiS robi w naszym kraju, czyli nazwał to złem. Dziś najważniejsze jest to, żeby przywrócić w Polsce wartości, zasady i praworządność. Tylko tak możemy iść do przodu i się rozwijać. Jesteśmy to winni młodemu pokoleniu - oceniła.

Posłanka przypomniała, że nasz kraj pod rządami Donalda Tuska przechodził światowe kryzysy gospodarcze i udało się to zrobić suchą stopą. Więc zawsze mieliśmy plan, mamy go teraz i z tym planem będziemy zwyciężać. Pytana o konkretne rozwiązania wskazała na program, z którym Platforma szła do ostatnich wyborów.

- Część z tych pomysłów jest nadal aktualna, a o nowych będziemy informować w czasie, kiedy pokazuje się nowe propozycje, gdy zabiega się o głosy wyborców - mówi Marzena Okła-Drewnowicz.

Na zdjęciu: Bartłomiej Sienkiewicz - poseł POFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przekonanie o możliwości zjednoczenia opozycji przez Donalda Tuska wyraził w sobotę poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem Tusk będzie też w stanie pokazać PiS-owi miejsce poza władzą. Według Sienkiewicza wystąpienie Tuska było bardzo ważne dla wszystkich, nie tylko w PO.

- To było niezwykle energetyczne i ważne wystąpienie. To co zmienia się w Polsce, to jest to co zmienia się w głowach Polaków, a nie na mównicy sejmowej. I dzisiaj byliśmy świadkami takiego przemówienia i takiego momentu politycznego - powiedział Sienkiewicz.

Na pytanie, czy Donald Tusk będzie w stanie zjednoczyć opozycję Sienkiewicz odparł:

- Jestem o tym przekonany. Nie wiem czy to będzie szybki proces. To jest oczywiste, że w finale będziemy raczej szukać współpracy niż podziału. Jeśli ktoś będzie chciał z PO i Donaldem Tuskiem pracować, to jestem przekazany, że będzie z szerokimi ramionami powitany - powiedział poseł PO.

Zdaniem Sienkiewicza w polityce liczą się osobowości.

- Po dzisiejszym dniu jestem przekonany, że po stronie antyPiS-u jest osobowość, która jest w stanie temu PiS-owi pokazać miejsce poza władzą, a nie spowodować, że tę władzę PiS będzie dalej sprawował - wskazał.

Polityk wyraził też uznanie wobec Borysa Budki za ustąpienie stanowiska Tuskowi.

- Takie rzeczy się w polityce prawie nie zdarzają na świecie. To pokazuje, że w PO nie chodzi o stołki, tylko naprawdę chodzi o sprawy - dodał.

Reklama