Świętokrzyscy posłowie PiS: kongres partii da impuls do rozwoju Polski

Data publikacji: 03.07.2021 13:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński - prezes PiS

03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński - prezes PiS
Fot. Prawo i Sprawiedliwość/Twitter

W Warszawie trwa VI kongres sprawozdawczo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia zostaną wybrane władze partii, w tym prezes, Rada Polityczna czy Krajowa Komisja Rewizyjna. Kongres dokona także zmian w statucie partii.

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiSFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Zdaniem świętokrzyskich polityków PiS, wydarzenie będzie ważnym impulsem do dalszego rozwoju kraju. Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, lidera Prawa i Sprawiedliwości w regionie, to wydarzenie będzie z pewnością dobrze przyjęte.

- Dziś najważniejszy jest dla nas także wybór nowego prezesa. Przywództwo premiera Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie wzmacnia nasze ugrupowanie, ale przynosi także dobre rozwiązania dla Polski i Polaków - dodaje.

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportuFot. Robert Felczak / Radio Kielce

Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu zaznacza, że kongres oprócz wyboru władz partii to także doskonała okazja do dalszej dyskusji nad Polskim Ładem.

- W tym momencie najważniejsze jest to, aby z naszym sztandarowym programem dotrzeć do wszystkich Polaków, to także dobry czas do dyskusji nad tym, czy w tym programie powinny znaleźć się jeszcze jakieś nowe rozwiązania.

Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator PiSFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że kongres PiS jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ będzie traktował o ważnych sprawach dla przyszłości całego ugrupowania, ale także kraju.

- Wybór nowych władz a także zmiany statutowe maja przede wszystkim jeszcze bardziej usprawnić działanie i funkcjonowanie struktur terenowych. Chcemy, aby poprzez te zmiany, nasza organizacja stałą się jeszcze bardziej otwarta na potrzeby społeczne, aby być bliżej ludzi, bliżej wyborców. To będą owocne obrady dla Prawa i Sprawiedliwości - dodaje.

Na zdjęciu: Bartłomiej Dorywalski - poseł PiSFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Poseł Bartłomiej Dorywalski zaznacza, że kongres jest nowym impulsem rozwojowym dla całego ugrupowania. Świętokrzyski parlamentarzysta zaznacza, że wydarzenie to swego rodzaju nowe otwarcie w Prawie i Sprawiedliwości, które umożliwi dalszy rozwój.

Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W kongresie bierze udział także marszałek Andrzej Bętkowski, który zaznacza, że oprócz wyboru nowych władz Prawa i Sprawiedliwości spotkanie będzie okazją do tego, aby pogłębić tezy programowe dotyczące sztandarowego projektu Zjednoczonej Prawicy, jakim jest Polski Ład.

Po godzinie 12.00 dokonano między innymi wyboru poszczególnych komisji kongresu, przedstawiono także sprawozdanie z dotychczasowej 5-letniej działalności organów statutowych.

W prezydium dzisiejszego kongresu na wniosek Jarosława Kaczyńskiego znalazła się Patrycja Iwańska-Bęben przewodnicząca świętokrzyskiego Forum Młodych PiS, ponadto członkiem komisji skrutacyjnej została wiceminister Anna Krupka. Natomiast sekretarzem obrad kongresu został poseł Krzysztof Lipiec.

 Województwo świętokrzyskie w trakcie wydarzenia reprezentuje w sumie 84 delegatów.

Reklama