Świętokrzyscy przedstawiciele PiS podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 10.07.2020 15:58 / Data aktualizacji: 10.07.2020 19:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020 Kielce. Podsumowanie przez Prawo i Sprawiedliwość kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

10.07.2020 Kielce. Podsumowanie przez Prawo i Sprawiedliwość kampanii wyborczej Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Ostatnie godziny kampanii wyborczej trzeba wykorzystać dla dobra Polski. W niedzielę czekają nas nie tylko wybory prezydenta Rzeczypospolitej. To cywilizacyjny wybór i pytanie o Polskę, w jakim kierunku pójdzie? Czy drogą progresywnej lewicy, czy też drogą naszej narodowej tożsamości - mówił poseł Krzysztof Lipiec podczas spotkania z mieszkańcami na placu Artystów w Kielcach.

Świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali w piątek kampanię ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy i zachęcali do aktywnego udziału w wyborach.

Jak stwierdził lider świętokrzyskich struktur PiS, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: jakiej Polski chcemy?

- My tutaj, jako świętokrzyska drużyna Andrzeja Dudy opowiadamy się za Polską dumną, silną, sprawiedliwą i demokratyczną. Opowiadamy się za Polską, która potrafi zadbać o wszystkich obywateli, o tych, którym już się powiodło, ale przede wszystkim o tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Chcemy Polski, która nadal będzie tak pięknie rozwijała swoje gospodarcze skrzydła, i która powie stanowcze nie temu całemu złu, które panoszy się po świecie - dodaje.

Krzysztof Lipiec, dziękował mieszkańcom województwa za dotychczasowe poparcie dla Andrzeja Dudy. Przypomniał, że w pierwszej turze urzędujący prezydent uzyskał tutaj ponad 343 tys. głosów i zaapelował o mobilizację przed niedzielnym głosowaniem.

- Proszę was o to, abyśmy nie ustawali w działaniu w ostatnich godzinach kampanii wyborczej, to wszystko jest w naszym zasięgu, bo stać nas na dużo więcej. Dlatego dziś chciałem zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich, którzy czują się Polakami zatroskanymi o los naszej ojczyzny, abyśmy razem w niedzielę poszli do urn wyborczych - dodaje.

Świętokrzyski parlamentarzysta zwrócił się także do sympatyków innych ugrupowań, którym bliskie są tradycyjne i konserwatywne wartości, aby poparli Andrzeja Dudę.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, brak udziału w niedzielnych wyborach, czy brak głosu na Andrzeja Dudę, to oddanie Polski walkowerem.

- Wówczas doprowadzimy do tego, że czas w naszej ojczyźnie cofnie się do tego sprzed 2015 roku. Nie możemy na to pozwolić, bo jesteśmy odpowiedzialni, bo jesteśmy potomkami tych wszystkich Polaków, dla których ojczyzna to coś więcej, niż tylko granice terytorialne. Ojczyzna, to naród, ale także wielki obowiązek. Dziś w lokalach wyborczych ważą się losy tego, jaką Polskę przekażemy naszym dzieciom i wnukom. Głosowanie w niedzielę 12 lipca, to nasz wielki obywatelski obowiązek - podkreśla.

Obecny podczas spotkania z mieszkańcami na placu Artystów poseł Marek Kwitek zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda jest kandydatem sprawdzonym, który udowodnił swoją skuteczność i dobrą współpracę z rządem.

- Chcemy służyć przede wszystkim Polsce, aby nasz kraj miał bardzo mocną pozycję również poza granicami. Andrzej Duda w ciągu tej pięcioletniej kadencji udowodnił, że tak się działo i tak się dzieje. Chcemy również, by głowa państwa była nadal prezydentem polskich spraw, a kraj rozwijał się w dynamiczny i nowoczesny sposób - podkreślał.

- Andrzej Duda od pięciu lat służy Rzeczpospolitej przedstawiając wciąż nowe projekty i programy wspierające między innymi polskie rodziny - stwierdził senator Jarosław Rusiecki.

- Zachęcamy do tego, aby każdy obywatel służył Polsce tak, jak robi to prezydent Duda. Chcemy, aby ludzie młodzi w swojej ojczyźnie mogli się dalej rozwijać i pracować. Alternatywą dla urzędującego prezydenta jest niewiarygodny kandydat, jakim jest wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski - zaznaczył.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, zachęcając mieszkańców do udziału w niedzielnym głosowaniu, stwierdził metaforycznie, że dopiero od niedawna drużyna Prawa i Sprawiedliwości postawiła pociąg, jakim jest Polska na właściwe tory rozwoju, z maszynistą, którym jest Andrzej Duda.

- My wiemy, gdzie mamy jechać i jedziemy ze wszystkimi, nie zostawiamy niektórych na peronach, nie odłączamy wagonów, dzieląc Polaków na pierwszą, drugą czy inną klasę. Jesteśmy jedną drużyną, jadącą tym pięknym pociągiem. Nie dajmy sobie wmówić, że dziś w trakcie jazdy należy wymienić maszynistę. Pamiętajcie o tym, że mamy jednego szefa, a szefem tego pociągu jest prezydent Andrzej Duda, pamiętajmy o tym - apelował.

Marszałek Andrzej Bętkowski zaznaczył, że w pierwszej turze województwo świętokrzyskie dało dowód przywiązania do tradycji i Polski.

- Prezydent Duda, będąc na Świętym Krzyżu mówił, że tutaj jest serce Polski, tak myślę, że i w drugiej turze pokażemy, że nasze serce bije dla Ojczyzny. Liczę na to, że tak, jak przed dwoma tygodniami, również w najbliższą niedzielę całe województwo poprze prezydenta polskich spraw - dodał.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego w humorystycznym tonie wyraził nadzieję, że w najbliższy poniedziałek, kiedy poznamy wyniki wyborów, będziemy mogli w całym kraju świętować „andrzejki”.

- Tego państwu i sobie życzę, potwierdzają to także nasze liczne rozmowy z mieszkańcami, czy wizyta premiera Morawieckiego, który zaprezentował dane mówiące o tym, że Polska najlepiej radzi sobie z gospodarką i kryzysem ze wszystkich państw. To przede wszystkim ogromna zasługa prezydenta Andrzeja Dudy, i tego, że ma takie drużyny, jak ta świętokrzyska, w całej Polsce - dodał.

W spotkaniu na placu Artystów wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym parlamentarzyści oraz sympatycy i członkowie Prawa i Sprawiedliwości z całego województwa.

Reklama