Świętokrzyscy terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych

Data publikacji: 13.11.2021 12:16
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚBOT
07.11.2021. Kijewo. Zawody strzelców wyborowych na poligonie w Kijewie

07.11.2021. Kijewo. Zawody strzelców wyborowych na poligonie w Kijewie
Fot. Bartek Syta

Na toruńskim poligonie strzelcy wyborowi Wojsk Obrony Terytorialnej rywalizowali o tytuł najlepszego strzelca wyborowego. W zawodach udział wzięło 26 zawodników z różnych brygad OT z terenu całego kraju. Trzecie miejsce wywalczyli żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w kategoriach drużynowej oraz indywidualnej.

W kategorii zespołowej, pierwsze miejsce zajęła 1. Podlaska Brygada OT, natomiast w kategorii indywidualnej najlepszy okazał się być żołnierz z 11 Małopolskiej Brygady OT. Świętokrzyscy terytorialsi również stanęli na podium, zajęli trzecie miejsce zespołowo i indywidualnie.

- To już jest trzecia edycja zawodów strzelców wyborowych organizowanych przez nasze Centrum. Za każdym razem staramy się aby konkurencje były jeszcze bardziej wymagające oraz niepowtarzalne, ponieważ prezentowane przez zawodników umiejętności są na wysokim poziomie - powiedział płk Edward Chyła, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.

Trzydniowe zawody obejmowały szereg konkurencji, których celem było sprawdzenie kondycji fizycznej oraz sprawności poruszania się w terenie. Ponadto zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu dokonywania pomiarów odległości, pokonywania terenu czołgając się, dobrą pamięcią czy też ewakuować rannego z pola walki. W niedzielę weryfikacji poddane zostały umiejętności strzeleckie Terytorialsów. Tego dnia realizowali oni strzelania na dystansach od 200 do 600 metrów, w różnych postawach strzeleckich, na zmęczeniu czy też zza ukrycia.

Szkolenie strzelców wyborowych WOT jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji, wykorzystywany jest w tym potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.

07.11.2021. Kijewo. Zawody strzelców wyborowych na poligonie w KijewieFot. Bartek Syta

adv adv
Wiadomości
Reklama