Świętokrzyska Olimpiada Dzieci i Młodzieży we wrześniu w Kielcach

Data publikacji: 07.06.2021 17:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
07.06.2021. Kielce. Grzegorz Kędzierski - prezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

07.06.2021. Kielce. Grzegorz Kędzierski - prezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu
/ Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

Około pięciuset młodych sportowców wystąpi w finale Świętokrzyskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży, który 17 września odbędzie się w Kielcach.

To pilotażowy projekt realizowany przez Świętokrzyską Federację Sportu przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Sportowcy będą rywalizować w czternastu dyscyplinach, a arenami ich zmagań będą Hala Legionów, stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza, pływalnia „Foka” i sala sportowa Kieleckiego Klubu Bokserskiego „RUSHH”.

- To impreza, która ma popularyzować sport wśród dzieci i młodzieży. Chcemy stworzyć namiastkę prawdziwej olimpiady. W przyszłości ten projekt ma przygotowywać tych młodych ludzi do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży, a na dziś ma zachęcić do uprawiania sportu. Już w czerwcu ruszą turnieje kwalifikacyjne, bo oczywiście w finale wystąpią tylko najlepsi zawodnicy w poszczególnych dyscyplinach - powiedział wiceprezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach, Grzegorz Kędzierski.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło projekt kwotą 100 tys. złotych, pochodzącą z programu „Sport dla Wszystkich”.

- Cieszę się, że dzięki moim staraniom, możemy cały czas wspierać świętokrzyski sport. To jest bardzo ciekawy i innowacyjny projekt pilotażowy. Mam nadzieję, że jest to dobra inwestycja we współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży, że ta olimpiada będzie okazją do doskonalenia talentów w poszczególnych dyscyplinach - stwierdziła wiceminister sportu Anna Krupka.   

Świętokrzyska Olimpiada Sportu Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Kielcach 17 września.

Dyscypliny Świętokrzyskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży

Badminton, bilard, boks, brydż sportowy, judo, koszykówka, lekkoatletyka, siatkówka, pływanie, szachy, triathlon, tenis stołowy, zapasy, piłka ręczna

Reklama