Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek zachętą do nauki matematyki

Data publikacji: 27.04.2021 15:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Na zdjęciu: Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Sudoku i inne ciekawe zadania logiczne będą rozwiązywali uczestnicy Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek.

To nowa inicjatywa Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Kierujący jednostką Jacek Wołowiec podkreśla, że celem olimpiady jest promowanie królowej nauk.

- Chcemy rozwijać wśród uczniów zainteresowanie matematyką i logicznym myśleniem. To jest początek naszych działań, w przyszłości chcemy organizować na przykład mecze matematyczne. Marzy nam się, aby nasz region stał się stolicą matematyki - mówi Jacek Wołowiec.

Uczestnicy matematycznej zabawy będą rywalizowali w grupach wiekowych, w sumie jest ich pięć. Ostatnia jest przeznaczona do studentów i osób dorosłych. Jacek Wołowiec nie ukrywa, że zawody będą bawić, ale też uczyć.

- Uczniowie będą mieli do rozwiązania różne łamigłówki - na przykład piramidy, sudoku klasyczne i zmodyfikowane, a więc wszystko będzie związane z logicznym myśleniem - podkreśla dyrektor ŚCDN.

W czwartek 28 kwietnia odbędzie się konferencja dla nauczycieli, podczas której poznają regulamin i założenia Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek. Impreza odbędzie się 1 czerwca. Będzie prowadzona w sposób zdalny. Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji mogą zgłaszać się do 21 maja.

Olimpiadę współorganizują Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kielce.

Reklama