Świętokrzyski policjant „pokonał góry" i dostał się do elity [WIDEO]

Data publikacji: 17.09.2021 17:59
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu mł. insp. Wojciech Sikora

Na zdjęciu mł. insp. Wojciech Sikora
Fot. mł. insp. Wojciech Sikora

W 51 dni przeszedł samotnie ponad 2300 km, pokonując trasę z Rumunii do Polski. Tej trudnej i pełnej wyrzeczeń wędrówki podjął się kielecki policjant, młodszy inspektor Wojciech Sikora, który 10 lipca tego roku wyruszył z rumuńskiej miejscowości Svinita.

Podróżnik zdany tylko na siebie podążał Łukiem Karpat, czyli łańcuchem górskim, przebiegającym przez terytorium kilku państw. W czasie wędrówki przeszedł przez Rumunię, Ukrainę oraz Słowację, spędzając niemal 50 nocy w namiocie na dzikich terenach południowych Karpat. Niejednokrotnie spotykał na swojej drodze pasterskie psy lub niedźwiedzie.

Lecz to nie były jedyne wyzwania. Po drodze zmagał się ze zmęczeniem i zmiennymi warunkami pogodowymi. Sporą część drogi przeszedł w upale, by następnie przeć naprzód w deszczu.

Policjant całą drogę pokonał jedynie na własnych nogach, udowadniając tym samym czego może dokonać zdeterminowany i odważy człowiek. Kres jego drogi nastąpił po dotarciu do polskich Tatr. Tym samym policjant dołączyć do grona zaledwie garstki osób, które pokonały górski szlak.

Reklama