Świętokrzyski Uniwersytet III Wieku zainauguruje dziś rok akademicki

Data publikacji: 05.10.2020 10:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W tym roku jednak ze względu na sytuację epidemiczną seniorom zaproponowano mniej zajęć niż w latach poprzednich - powiedziała Elżbieta Iwan, prezes uczelni.

- W tym roku nie mamy dostępu do sal w szkole, ponieważ te placówki zamknęły się na osoby z zewnątrz. W związku z tym prowadzić będziemy zajęcia na Politechnice Świętokrzyskiej, w Muzeum Dialogu Kultur, w Wojewódzkim Domu Kultury i w naszej małej sali, którą mamy w jednej z kieleckich spółdzielni mieszkaniowych - mówi Elżbieta Iwan.

W tym roku akademickim ze względu na trudną sytuację epidemiczną nie będzie m.in. zajęć informatycznych. Prowadzone będą natomiast wykłady plenarne z zakresu historii powszechnej i historii sztuki.

- W Wojewódzkim Domu Kultury, który udostępnił nam salę, prowadzić będziemy także gimnastykę i jogę. Ponadto będą zajęcia nordic walking, a także z gry w brydża, lektorat z języka angielskiego - dodała Elżbieta Iwan.

Inauguracja roku akademickiego Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Początek o 15.00.

Reklama