Świętokrzyskie Amazonki zapraszają na spotkanie profilaktyczne

Data publikacji: 12.09.2020 07:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Cytomammobus

Cytomammobus
Fot. ŚCO

Na coroczne spotkanie promujące wykonywanie badań mammograficznych zaprasza Świętokrzyski Klub „Amazonki”.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ulicami Kielc nie przejdzie tradycyjny „Marsz Życia i Nadziei”. Natomiast panie spotkają się w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie będą mogły porozmawiać z onkologiem i Amazonkami, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, jak również wykonać palpacyjne badanie piersi. Początek dwugodzinnego spotkania o 11.00. Wstęp jest wolny.

Leszek Smorąg, specjalista ginekologii onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii przyznaje, że z roku na rok wzrasta świadomość kobiet w zakresie badań profilaktycznych.

- Jeżeli chodzi o profilaktyczne wykonywanie mammografii, to myślę że wiele pacjentek zdaje sobie sprawę, jak ono jest ważne. Ze statystyk wynika, że co druga Polka takie badanie wykonuje raz na dwa lata. Jednak my cały czas zachęcamy do tego rodzaju profilaktyki, dlatego nasz cytomammobus cały czas jest w trasie. We wrześniu stacjonuje w powiecie jędrzejowskim - dodał dr Leszek Smorąg.

W najbliższy poniedziałek i wtorek cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Moskorzewie przy urzędzie gminy, a przez dwa kolejne dni - w Radkowie, także przy tamtejszym urzędzie gminy.

Reklama