Świętokrzyskie bez żółtej strefy

Data publikacji: 10.09.2020 16:54 / Data aktualizacji: 10.09.2020 18:48
Autor: Iwona Murawska , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Powiat konecki od soboty, 12 września, nie będzie już w tzw. żółtej strefie - podało Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że mieszkańcy będą zwolnieni z dotychczasowych obostrzeń. W związku z tym bezpośrednia obsługa petentów zostanie wznowiona w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich od poniedziałku, jednakże praca starostwa odbywać się będzie nadal telefonicznie.

Jak informuje wicestarosta konecki Wiesław Skowron, sprawy w urzędzie załatwiane będą jedynie drogą elektroniczną i telefonicznie do 22 września.

- Profilaktycznie postanowiliśmy wstrzymać bezpośrednią obsługę petentów do 22 września włącznie. Obecnie wszyscy załatwiają swoje sprawy, nikt nie narzeka na taką formę pracy - mówi wicestarosta.

Jak stwierdził burmistrz Krzysztof Obratański, magistrat przygotowany jest do bezpośredniej obsługi interesantów i od poniedziałku urząd wraca do tradycyjnej pracy. Do tej pory można było jedynie w oknie podawczym przy głównym wejściu zostawić swoje wnioski, załatwić sprawy.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analizy dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich czternastu dniach. Jeśli nowych zachorowań w tym okresie było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wówczas powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 tys. na 10 tys. mieszkańców, to do żółtej.

W strefie żółtej od soboty znajdą się trzy powiaty: limanowski i tatrzański w województwie małopolskim oraz gostyński w województwie wielkopolskim. Czerwonych stref nie będzie już w ogóle.

Reklama