Świętokrzyskie komisje sprawnie podliczyły głosy wyborców

Data publikacji: 13.07.2020 03:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Głosowanie w jednej z komisji wyborczych.

Głosowanie w jednej z komisji wyborczych.
Bilcza. 21.10.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Już prawie wszystkie świętokrzyskie gminy dostarczyły protokoły wyborcze do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach. Jak informuje Adam Michcik, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatura Kielce, w naszym województwie protokoły zdało już prawie 100 na 102 gminy.

- Okręgowa Komisja Wyborcza nr 40 w Kielcach jest w trakcie przyjmowania protokołów obwodowych z poszczególnych gmin województwa świętokrzyskiego. W tej chwili czekamy już tylko na pojedyncze jeszcze brakujące protokoły z miasta Kielc i innych większych świętokrzyskich miast, takich jak Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Busko-Zdrój - mówi Adam Michcik .

Gdy już wszystkie gminy dostarczą do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach protokoły, wówczas sporządzi ona zbiorczy i prześle go do Państwowej Komisji Wyborczej. Tak też muszą postąpić pozostałe komisje wyborcze w Polsce. Do tego czasu PKW nie ujawni wyników wyborów.

Natomiast już teraz wiadomo, że obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał w wielu świętokrzyskich gminach. To chociażby: Pierzchnica, Małogoszcz i Oksa.

Większe poparcie Andrzej Duda uzyskał także w gminie Waśniów, informuje Joanna Zajączkowska, pełnomocnik wyborów w Urzędzie Gminy w Waśniowie. 

- Głosowanie na terenie naszej gminy przebiegło bez zakłóceń. Wszystkie sześć komisji pracowało w pełnym składzie. Frekwencja w gminie była wysoka, a około 80 procent wyborców swój głos oddało na Andrzeja Dudę - dodała Joanna Zajączkowska.

Andrzej Duda zwiększa tymczasem przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Według najnowszych badań sondażowych pochodzących z 90 procent komisji wyborczych na ubiegającego się o reelekcję zagłosowało 51 procent, a na Rafała Trzaskowskiego 49.

W województwie świętokrzyskim wg sondażu IPSOS także wygrał Andrzej Duda, który otrzymał 63,4 procent.

Reklama