Świętokrzyskie uzdrowiska skorzystają z Polskiego Ładu

Data publikacji: 14.05.2022 14:01
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kolejne duże pieniądze w ramach rządowego programu Polski Ład trafią do naszego regionu. Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że w ramach czwartego rozdania Polskiego Ładu będzie to 15 milionów złotych, które pomogą w rozwoju gmin uzdrowiskowych.

Prawie 5 mln zł dostanie Busko-Zdrój na usprawnienie systemu komunikacyjnego poprzez rozbudowę ulic Rokosza i Wypoczynkowej. Taką samą kwotę Solec-Zdrój będzie mógł przeznaczyć na zagospodarowanie zbiornika retencyjnego i terenów do niego przyległych na cele turystyczne, z kolei Kazimierza Wielka dostanie prawie 4 mln zł na zagospodarowanie terenu przy zbiorniku retencyjnym na Małoszówce oraz w parku miejskim.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że środki z Polskiego Ładu zabezpieczają 98 proc. kosztów inwestycji, dzięki czemu budżety samorządów nie będą obciążane. - Pieniądze pozwolą gminom na rozwój lokalny i przyczynią się do napędzania gospodarki, bo prace będą wykonywały rodzime firmy – zaznaczył parlamentarzysta.

Reklama