#swiętokrzyskieNIEhejtuje... również na parkiecie

Data publikacji: 13.10.2021 21:06
Autor: Piotr Wójcik , Sebastian Kalwat / Kategoria: Sport
13.10.2021. Kielce. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce w akcji #swiętokrzyskieNIEhejtuje

13.10.2021. Kielce. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce w akcji #swiętokrzyskieNIEhejtuje
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szczypiorniści Łomży VIVE Kielce podczas rozgrzewki przed meczem 4. kolejki Ligi Mistrzów z Flensburgiem-Handewitt wystąpili w koszulkach z logo kampanii #swiętokrzyskieNIEhejtuje.

To element kampanii społecznej, prowadzonej przez wojewodę świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza. Jej celem jest walka ze zjawiskiem hejtu. Zdaniem wojewody, udział sportowców w kampanii ułatwi dotarcie z jej przekazem zwłaszcza do młodzieży.

- Sportowcy wiodą prym i są dla młodych wyznacznikiem tego, co wolno, a czego nie. Jeżeli tym hasłem i swoją postawą zarażą młodzież, to kampania nabierze dobrego tempa - mówił wojewoda.

Choć akcja, zapoczątkowana przez wojewodę, w założeniu jest lokalna, to ma szansę rozszerzyć się na cały kraj. Świadczy o tym między innymi aprobata ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który uczestniczył w inauguracji kampanii.

- W końcu świętokrzyskie strzela bramki, oczywiście nie hejtując - dodał Zbigniew Koniusz w rozmowie z reporterem Radia Kielce.

Kampania wojewody jest realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Reklama