#świętokrzyskieNIEhejtuje w kolejnych szkołach

Data publikacji: 05.10.2021 14:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Kielce. Akcja Świętokrzyskie nie hejtuje. Spotkanie z dyrektorami szkół z regionu. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Aleksandra Niemczyk - wiceprezes stowarzyszenia „Sztuka Łączenia”

05.10.2021. Kielce. Akcja Świętokrzyskie nie hejtuje. Spotkanie z dyrektorami szkół z regionu. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Aleksandra Niemczyk - wiceprezes stowarzyszenia „Sztuka Łączenia”
Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Nabiera tempa kampania „Świętokrzyskie nie hejtuje”. We wtorek (5 października) inicjatorzy akcji, czyli Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski oraz przedstawiciele stowarzyszenia „Sztuka Łączenia” spotkali się z dyrektorami szkół z regionu.

Wojewoda podkreślał, że od dyrektorów w dużej mierze zależy sukces kampanii. Organizatorzy chcą ich wspierać, do szkół trafią ścianki z pozytywnymi hasłami na tle których, młodzież będzie mogła robić zdjęcia i udostępniać je później w portalach społecznościowych.

- Mamy nadzieję odwiedzać szkoły i rozmawiać o problemie hejtu. Wkrótce rozpocznie się akcja billboardowa. Mamy nadzieję, że zachęcone szkoły będą prowadziły lekcje edukacyjne - powiedział Zbigniew Koniusz.

05.10.2021. Kielce. Akcja Świętokrzyskie nie hejtuje. Spotkanie z dyrektorami szkół z regionu. Na zdjęciu: Zbigniew KoniuszFot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Aleksandra Niemczyk, wiceprezes stowarzyszenia „Sztuka Łączenia” stwierdziła, że został przygotowany scenariusz lekcji, który opiera się na spocie telewizyjnym promującym kampanię „Świętokrzyskie nie hejtuje”.

- Zależy nam nie tylko na tym, żeby nie mówić do siebie źle, ale przede wszystkim, żebyśmy zaczęli mówić o sobie dobrze, doceniać innych - tłumaczyła Aleksandra Niemczyk.

Marzena Tranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach powiedziała, że kampania jest potrzebna, bowiem hejt jest obecny zarówno wśród młodych ludzi jak i dorosłych.

- Często młodzież widzi nasze niewłaściwie zachowania i je powtarza - stwierdziła.

05.10.2021. Kielce. Akcja Świętokrzyskie nie hejtuje. Spotkanie z dyrektorami szkół z regionuFot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Dorota Białek-Sołtys, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach podkreślała, że jej placówka już w praktyce prowadzi akcję, która ma zapobiegać hejtowi.

- Nauczyciele prowadzą lekcje wychowawcze o tym problemie, ale przede wszystkim zaangażował się w to samorząd uczniowski, który chce stworzyć kącik życzliwości w szkole. Przedstawiciele samorządu planują uświadamiać koleżankom i kolegom, co jest wskazane, a co nie powinno nigdy mieć miejsca - zapowiedziała dyrektor.

Jest szansa, że kampania „Świętokrzyskie nie hejtuje” przekształci się w akcję ogólnopolską. O takim pomyśle mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas inauguracji kampanii, która miała miejsce tydzień temu.

Reklama