Sylwestrowa zabawa przyjedzie do ostrowczan

Data publikacji: 31.12.2020 13:58
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Mobilna scena

Ostrowiec Świętokrzyski. Mobilna scena
Fot. Jacek Kowalczyk

Mobilna scena muzyczna będzie dziś przemieszczała się po ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Ma zawitać na wszystkie osiedla i w ten sposób zastąpić tradycyjny koncert sylwestrowy, który przed pandemią zawsze był organizowany na Rynku.

Mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie uczestniczyć w zabawie, wychodząc na kilka minut np. na balkon, czy do ogródka. To pomysł Miejskiego Centrum Kultury na umilenie wieczoru sylwestrowego. Dyrektor instytucji Jacek Kowalczyk wyjaśnia, że to sposób na ograniczenia sanitarne. Mieszkańcy są zmęczeni panującą sytuacją, w związku z tym przyszedł pomysł, aby zaserwować muzykę pod sam dom.

- Odwiedzimy wszystkie osiedla, aby mieszkańcy poczuli sylwestrową jedność od 15.00 do 19.00, bo 19.00 to już godzina zero - przypomina szef MCK.

Impreza rozpocznie się w okolicy ulicy Sienkiewicza, platforma wyjedzie sprzed Ostrowieckiego Browaru Kultury. Muzyka lat 80., 90. XX wieku oraz współczesna będzie płynąć na żywo, zadba o nią dwóch DJ-ów. Zarówno scena, jej wyposażenie i efekty będą bardzo nowoczesne. Specjalnie zamontowany będzie agregat prądotwórczy. A to wszystko na pace dużej ciężarówki.

Ostrowiec Świętokrzyski. Mobilna scenaFot. Jacek Kowalczyk

- Wielki TIR, który burtę ma zamienioną w przestrzeń muzyczno-świetlną. Efekt będzie na pewno widoczny - twierdzi Jacek Kowalczyk.

Zapewniono profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, pojawią się lasery, dym oraz ogień.

Na profilach facebookowych Ostrowieckiego Browaru Kultury i Miejskiego Centrum Kultury o godzinie 20:00 rozpocznie się 4-godzinna domówka online, która pozwoli wejść w nowy rok tanecznym rytmem. Poprowadzą ją lokalni DJ-e: Gomez i LukSpy.

Reklama