Sylwestrowy koncert Radia Kielce - z radością i nadzieją w Nowy Rok

Data publikacji: 23.12.2020 19:55
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.12.2020. Kielce. Przygotowania do Koncertu Sylwestrowego

23.12.2020. Kielce. Przygotowania do Koncertu Sylwestrowego
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Znane arie i duety z operetek i musicali, ale też popularne, lubiane przez słuchaczy piosenki zabrzmią podczas koncertu sylwestrowego w Radiu Kielce. Trwają prace przy jego realizacji. W środę z zespołem Strauss Ensemble wystąpili: sopranistka Renata Drozd oraz tenor Jakub Oczkowski.

Nagrania odbywają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Dyrektor tej placówki, a jednocześnie szef zespołu Strauss Ensemble, Artur Jaroń żartował, że rozpoczął rok 2020 z Radiem Kielce i z nim kończy.

- Tak wyszło, że pierwszy koncert organizowany wspólnie z Radiem Kielce odbył się na początku roku w Busku-Zdroju, a ostatni, także z Radiem Kielce jest w szkole muzycznej. Dwa moje ukochane miejsca, które wiążą się z moją osobą, ale także z radiem - powiedział.

Mimo pandemii, mijający rok był udany dla zespołu Strauss Ensemble.

- Był to rok jubileuszowy i graliśmy chyba najwięcej koncertów w całej naszej historii. Graliśmy do połowy marca, zanim wybuchła pandemia, a później już 28 czerwca wróciliśmy na scenę. Było też wiele koncertów, które ukazały się w sieci - wyjaśnił artysta.

Sylwestrowy koncert w Radiu Kielce także zostanie pokazany w Internecie. Do jego objerzenia i wysłuchania, zachęca Artur Jaroń.

- Ma wszystkim nam dać nadzieję, pokazać, że istniejemy, że ta grupa zawodowa, jaką są moi wspaniali koledzy, którzy śpiewają, grają, pozwalają nam pomyśleć z nadzieją o czekających nas, kolejnych miesiącach - dodał.

W nagraniach uczestniczyła znakomita sopranistka, kielczanka, Renata Drozd. Nie kryła, że jej marzeniem na 2021 rok jest praca i kontakt z publicznością.

- Odbieranie uśmiechów, pozytywnej energii, widok blasku w oczach słuchaczy, widzów, melomanów - to jest coś cudownego. To nadaje sens naszym wyjściom artystycznym, naszym kreacjom. Ta wymienna energia to jest to, co artystom jest bardzo potrzebne, jak wiatr w żagle - zaznaczyła.

Z racji obowiązujących przepisów, także ten koncert odbywa się bez udziału widowni. Jak mówił pochodzący z Buska-Zdroju Jakub Oczkowski, brak reakcji publiczności utrudnia występ.

- Nie mamy reakcji widza, co jest dla nas, wykonawców trudniejsze, ale jeżeli chodzi o samo wykonawstwo naszych arii, piosenek, duetów, staramy się, żeby to było może nawet na jeszcze wyższym, poziomie - wyjaśnił.

Dziś noworoczne życzenia dla mieszkańców regionu nagrał marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski. Przyznał, że mimo pandemii, dla jego rodziny był to dobry rok, ale wie, jak tragicznie żniwo zbiera COVID-19.

- Przede wszystkim życzmy sobie zdrowia. Oby po świętach, po rozpoczęciu się nowego roku ta pandemia nas opuszczała, żebyśmy mogli wrócić do normalności, cieszyć się z życia w rodzinnych gremiach, jak i w tych większych wspólnotach społecznych - zaznaczył.

W wydarzeniu, oprócz Renaty Drozd i Jakuba Oczkowskiego, udział wezmą również Anna Lasota - sopran i Jakub Milewski - baryton.

Koncert będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Kielce i zobaczyć na naszej stronie internetowej 31 grudnia, w godzinach od 21 do 23.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio Kielce przy współpracy  Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz TVP3 Kielce.

Reklama