Synoptyk IMGW: pogoda w piątek zdecydowanie lepsza niż w czwartek

Data publikacji: 02.07.2021 07:12
Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W piątek pogoda będzie zdecydowanie lepsza niż czwartek - powiedział synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

- Burze mogą pojawić się jedynie miejscami na wschodzie i na Podkarpaciu - podkreślił synoptyk.

Większą ulgę w pogodzie przyniesie dopiero niedziela.

Jak przekazał synoptyk, piątkowe burze, jakie mogą wystąpić na wschodzie, będą słabe. Nieco większe - w rejonach górskich Podkarpacia.

- Natomiast na pozostałym obszarze kraju nadal będą pojawiać się przelotne opady deszczu, które ominą jedynie rejony województwa śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego - zaznaczył synoptyk.

Temperatura maksymalna w piątek w całym kraju w ciągu dnia wyniesie od 20 do 24°C. Walijewski dodał, że deszczowo zapowiada się jeszcze sobota.

- W całym kraju pojawiać się będą przelotne opady deszczu, a w centrum i w górach może nawet zagrzmieć - zaznaczył synoptyk.

Już w niedzielę będzie zdecydowanie więcej słońca, szczególnie na zachodzie. Wraz z tym wzrośnie również temperatura. Na termometrach na zachodzie kraju będzie ok. 27-28°C. Na wschodzie termometry wskażą ok. 25°C, a na północy 21°C.

- Niestety w północnej i wschodniej części kraju będą jeszcze pojawiały się przelotne opady deszczu - zastrzegł Walijewski. - Ale będzie zdecydowanie cieplej - podkreślił.

Synoptyk IMGW przekazał dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy lubią upały.

- Już na początku przyszłego tygodnia, od wtorku i środy, ponownie zawita do nas ciepłe powietrze, które przyniesie temperaturę powyżej 30°C - zapowiedział synoptyk.

Jak dodał, gorąca aura utrzyma się przynajmniej do piątku.

adv adv
Wiadomości
Reklama