Szczepienia bez kolejki. Preparatu wystarczy dla wszystkich chętnych

Data publikacji: 16.05.2021 10:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.05.2021. Kielce. Punkt szczepień przed świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim

16.05.2021. Kielce. Punkt szczepień przed świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejni chętni ustawili się nad ranem przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim do szczepienia przeciw COVID-19. Iniekcje odbywają się jedną dawką preparatu firmy Johnson&Johnson.

- Szczepienia przebiegają sprawnie, a preparatu wystarczy dla wszystkich chętnych, posiadających e-skierowanie - zapewnia Marzena Chodakowska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Dziś przed godziną 9.00 nie było dużej kolejki. Pani Magda przyszła do punktu godzinę przed otwarciem i była mile zaskoczona, że nie będzie musiała długo czekać na przyjęcie zastrzyku. - To niespodzianka, ponieważ spodziewałam się, że dłużej to potrwa - mówi.

Jak dodaje, szczepienia jedną dawką preparatu to ogromny komfort.

- Akurat dzisiaj miałam czas. Wystarczy, że zaplanowałam sobie na to jeden dzień i mam z głowy - dodaje z uśmiechem.

Z kolei pan Dariusz pracuje za granicą. Podczas pobytu w Kielcach skorzystał z okazji zaszczepienia się preparatem marki Johnson&Johnson.

- Chcę otrzymać zastrzyk, aby nie mieć żadnych problemów. Bardzo dobrze, że nie ma dużej kolejki, dzięki temu pójdzie szybciej - dodaje.

Zaszczepić może się każda osoba, która posiada e-skierowanie. Jak zapewnia Marzena Chodakowska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego, preparatu wystarczy dla wszystkich chętnych. Wczoraj zaszczepionych zostało 235 osób. Dziś akcja potrwa do godziny 16.00.

adv adv
Wiadomości
Reklama