Szczepienia przed urzędem tylko w sobotę

Data publikacji: 29.07.2021 16:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W najbliższy weekend szczepienia przed urzędem wojewódzkim odbywać się będą tylko w sobotę 31 lipca. W ramach akcji „Zaszczep się w wakacje” w godzinach od 9.00 do 14.00 wszyscy chętni mogą przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. W niedzielę 1 sierpnia, czynny będzie natomiast punkt szczepień przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przy ulicy Prostej.

Do szczepień przeciw COVID-19 zachęca wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Szczepienia będą skuteczne tylko wtedy kiedy osiągniemy próg wszczepialności stadnej. Szacuje się, że abyśmy byli w pełni bezpieczni zaszczepić musi się około 70 proc. populacji, co powinno uchronić przed ewentualnymi nowymi falami zachorowań związanymi z koronawirusem - wyjaśnia.

W ostatnim czasie liczba chętnych do przyjmowania szczepionek maleje. Zbigniew Koniusz informuje, że w województwie w dalszym ciągu funkcjonuje ponad 140 czynnych punktów sczepień.

- Dopiero jeden bądź dwa punkty wystąpiły o zamknięcie z powodu zbyt małej liczby wyszczepionych osób, jest to tendencja ogólnopolska. W najbliższym czasie planujemy przedstawić założenia nowej kampanii związanej ze szczepieniami, koordynowanej  przez urząd wojewódzki w oparciu o ochotnicze straże pożarne a także inicjatywy samorządów - dodaje.

Do tej pory w województwie świętokrzyskim wykonano 969 539 sczepień. W pełni zaszczepionych jest 447 498 osób.

Reklama