Szczepionka dotarła dla seniorów w DPS

Data publikacji: 20.01.2021 13:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
20.01.2021 Kielce. Koronawirus. Szczepienia w DPS przy ulicy Jagiellońskiej

20.01.2021 Kielce. Koronawirus. Szczepienia w DPS przy ulicy Jagiellońskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach rozpoczęły się szczepienia podopiecznych tej placówki.

W sumie preparat przyjmie 69 mieszkańców tej placówki informuje Michał Bator, dyrektor operacyjny w Centrum Medycznym „Zdrowie”.

- Do zaszczepienia mamy dziś prawie 70 pacjentów. Akcja przebiega sprawnie. Natomiast jutro szczepić będziemy podopiecznych Centrum Opieki Długoterminowej przy ulicy Ściegiennego. Tam jest zdecydowanie mniej kuracjuszy, bo około 17 osób - dodał Michał Bator.

Mariola Knap-Gabryś pielęgniarka z Centrum Medycznego „Zdrowie” informuje, że każde szczepienie poprzedza wywiad lekarski i pomiar temperatury ciała pacjenta.

- Kwalifikacja jest szybka. Lekarz pyta m.in. o ogólny stan zdrowia, czy pacjent cierpi na choroby przewlekłe i czy ma alergie na leki. Również samo zaszczepienie trwa zaledwie chwilę, jest praktycznie bezbolesne - dodaje. 

Po zaszczepieniu ewentualnie może nas trochę pobolewać ramię, ale trwa to najwyżej dwie doby, dlatego zachęcam wszystkich do zaszczepienia się przeciw COVID-19 twierdzi pielęgniarka.  

W Kielcach dotychczas zaszczepiono już m.in. mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sobieskiego. Preparat podano również mieszkańcom Pielęgniarskiego Domu Opieki znajdującego się nieopodal szpitala w Czerwonej Górze.

W sumie w DPS-ach w naszym regionie szczepionkę ma przyjąć około 3 tys. osób.

adv adv
Wiadomości
Reklama