Szkoła częściowo do rozbiórki. Policja wciąż bada przyczyny pożaru

Data publikacji: 13.04.2021 19:00
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce
09.04.2021 Cedzyna. Pożar w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

09.04.2021 Cedzyna. Pożar w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Budynek Szkoły Podstawowej w Cedzynie nie nadaje się do użytku, bo grozi zawaleniem. Konieczna jest przynajmniej częściowa rozbiórka.

To efekt piątkowego pożaru, który wybuchł w placówce. Jego przyczyny ustala policja.

- Nie wykluczamy żadnej z wersji. Między innymi badamy, czy nie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Mamy również na uwadze to, że na dachu były zainstalowane panele energetyczne, więc to także sprawdzamy - mówi mł. asp. Karol Macek z KMP w Kielcach.

Pożar na poddaszu szkoły wybuchł w piątkowe południe. W budynku przebywało wówczas kilkanaście osób, pracowników szkoły i nauczycieli. Wszyscy sami ewakuowali się ze szkoły. Ogień objął ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni dachu i poddasza. Gasiło go kilkanaście zastępów straży pożarnej. Pożar udało się ugasić po kilku godzinach, jednak dogaszanie i zabezpieczanie terenu trwało do wieczora.

Przyczyny pożaru bada biegły z zakresu pożarnictwa. Jego opinia ma być znana za kilkanaście dni. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku. Jego dach musi być częściowo rozebrany. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w środę, 14 kwietnia.

Reklama