Szkoła rodzenia na Czarnowie wraca do pracy

Data publikacji: 16.09.2020 14:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Szkoła rodzenia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Szkoła rodzenia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach pracę wznowiła szkoła rodzenia. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, w związku z obecną sytuacją epidemiczną w zajęciach będzie jednak mogło uczestniczyć maksymalnie 10 par.

- Każda z osób przed rozpoczęciem zajęć będzie musiała wypełnić stosowny kwestionariusz, że jest zdrowa i że w ostatnim czasie nie miała kontaktu z osobą zakażoną SARS CoV-2. Uczestnikom szkoły będzie mierzona temperatura, a także będzie obowiązywał ich nakaz zasłaniania ust i nosa - informuje Anna Mazur-Kałuża.  

W ramach szkoły rodzenia przyszłe mamy przygotowywane są do porodu oraz do tego jak radzić sobie z bólem. Omawiane są także kwestie karmienia piersią i opieki nad noworodkiem.

- W trakcie zajęć udzielane są również informacje jakie badania powinna wykonać ciężarna kobieta, omawiane są także fazy porodu oraz praktyczne zajęcia dotyczące opieki nad noworodkiem. Kobiety informowane są również o możliwości porodu w wodzie - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Osoby, które chciałyby zapisać się do szkoły rodzenia mogą to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 509 784 201.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, od najbliższego poniedziałku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przyjęcia wznowi także ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności. W pierwszej kolejności na dalszą diagnostykę zaproszone zostaną pary, które zawiesiły wizyty w marcu.

Reklama