Szkoła w Hucie Nowej będzie miała salę gimnastyczną

Data publikacji: 10.05.2021 17:31
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2021 Huta Nowa w gminie Bieliny.  Konferencja o przyznaniu i podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole.

10.05.2021 Huta Nowa w gminie Bieliny. Konferencja o przyznaniu i podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole.
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nowa sala gimnastyczna powstanie przy Szkole Podstawowej w Hucie Nowej, a sam budynek szkoły przejdzie termomodernizację. Inwestycje są możliwe, dzięki rządowym dotacjom, m.in. z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Informację o podpisaniu umowy i przyznaniu dofinansowania, ogłosiła wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Krupka.

- To kolejne, bardzo ważne przedsięwzięcie sportowe dla gminy Bieliny, które odbywa się dzięki wsparciu ministerstwa - podkreśla.

Wiceminister dodaje, że obiekty sportowe w regionie, stale się rozrastają.

- Województwo świętokrzyskie na modernizację i budowę nowych obiektów sportowych pozyskało, od 2016 roku, około 100mln zł - dodaje wiceminister Anna Krupka.

Wójt Bielin Sławomir Kopacz przyznaje, że ta inwestycja była wyczekiwana od lat.

- Szkoła dość długo czekała na nową salę gimnastyczną. Chcieliśmy przygotować cały projekt w sposób kompleksowy. Zdecydowaliśmy zatem, że termomodernizacja i budowa sali, będą prowadzone jednocześnie - mówi.

10.05.2021 Huta Nowa w gminie Bieliny. Konferencja o przyznaniu i podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole. Na zdjęciu (od lewej): wiceminister Anna Krupka i wójt Sławomir KopaczFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zdaniem wójta, nowe pomieszczenie do aktywności fizycznej, stanie się atrakcyjnym miejscem dla całej społeczności gminnej.

- Powstanie nowy budynek o wymiarach 30 x 20 metrów. Będzie tam boisko z trybunami, które pomieszczą około 100 osób - informuje.

Nowa inwestycja nie powstałaby, gdyby nie dofinansowanie z rządowych programów. Koszt sali gimnastycznej to 3,5 mln zł, a dotacja z ministerstwa to ponad 1,7 mln zł. Brakująca część kosztów, zostanie pokryta z rządowych programów dla samorządów.

Dzięki dofinansowaniu z ministerstwa, w gminie Bieliny trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Porąbkach oraz modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Bielinach.

Reklama