Szkoła w Kopaninach rozpoczęła naukę

Data publikacji: 04.09.2020 08:54
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2020. Kopaniny. Szkoła Podstawowa w Kopaninach

06.01.2020. Kopaniny. Szkoła Podstawowa w Kopaninach
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Choć nauka trwa tam od 1 września to dopiero dziś uczniowie będą uroczyście świętować powstanie długo oczekiwanej, nowej Szkoły Podstawowej w Kopaninach w gminie Końskie.

Nowy obiekt służy uczniom z Grabkowa, Bedlna i Kopanin. Wcześniej dzieci uczyły się w starym budynku w Grabkowie, który nie spełniał już odpowiednich warunków.

Jak informuje Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie, szkoła była bardzo wyczekiwana przez rodziców i dzieci, a planowane otwarcie miało mieć uroczysty charakter, angażujący całą lokalną społeczność. Niestety, w związku z wprowadzeniem w powiecie koneckim żółtej strefy zagrożenia COVID-19, obecność gości podczas otwarcia będzie ograniczona.

- Rezygnujemy z dużego, uroczystego otwarcia, które miało być swego rodzaju zadośćuczynieniem dla mieszkańców za długi czas oczekiwania na szkołę - przyznaje burmistrz.

Obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele w Bedlnie, następnie delegacje przemaszerują do pobliskiej szkoły.

Budowę nowej placówki rozpoczęto wiosną 2019 roku. Prace zakończyły się w tegoroczne wakacje. Kosztowały 3,5 mln zł. Inwestycję w pełni sfinansowała gmina Końskie.

Podobne wiadomości
Reklama