Szkolenie przeciwpowodziowe terytorialsów

Data publikacji: 16.09.2020 12:24
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
15.09.2020 Rzeka San koło Radomyśla. Ćwiczenia przeciwpożarowe terytorialsów

15.09.2020 Rzeka San koło Radomyśla. Ćwiczenia przeciwpożarowe terytorialsów
Fot. ŚBOT

Umacnianie wałów przeciwpowodziowych, działanie grupy ewakuacyjnej, udzielanie pomocy przedmedycznej czy organizacja punktu uzdatniania wody – to główne tematy szkolenia, które w Radomyślu, na rzece San przeprowadzili żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wczoraj żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty współdziałając z żołnierzami z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska oraz strażakami z OSP Radomyśl, przeprowadzili praktyczne zajęcia z zakresu działań ratowniczych podczas powodzi.

Szkolenie obejmowało między innymi takie zagadnienia jak: praktyczne działanie grupy ewakuacyjnej podczas prowadzenia akcji ewakuacyjno-ratowniczej osób i mienia; działanie podczas wzmocnienia drogi; praktyczne umacnianie wałów przeciwpowodziowych; udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym; rozwijanie i przygotowanie polowych elektrowni oświetleniowych do pracy.

Dodatkowo szkoleni mieli okazję zapoznać się i zaobserwować działanie specjalistów z wojsk inżynieryjnych podczas: przygotowania placu montażowego z wykorzystaniem maszyn inżynieryjnych do budowy mostu; organizacji punktu wydobywania i oczyszczania wody oraz  działania w zakresie rozwijania i zabezpieczenia łączności.

Kolejne szkolenie z tematyki przeciwpowodziowej zaplanowane jest w miesiącu październiku.

Tagi do tego wpisu
Reklama