Szkolna stołówka jak włoska restauracja

Data publikacji: 13.09.2021 14:54
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2021. Skarżysko-Kamienna. Wyremontowana jadalnia w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej

13.09.2021. Skarżysko-Kamienna. Wyremontowana jadalnia w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej
Fot. Anna Głąb /

Jadalnia w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej przeszła gruntowny remont. Był możliwy dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz wkładowi własnemu powiatu.

Ze stołówki korzysta codziennie 125 uczniów, posiłki są przygotowywane na miejscu. Poprawa wyglądu jadalni była konieczna, podkreśla dyrektor ZPEW Marcin Kruk.

- Ściany i płytki podłogowe były już zniszczone i popękane. Podczas remontu wymieniono je na nowe, a ściany pomalowano. Dodatkowo, na ścianach pojawiła się fototapeta, która znacząco zmieniła charakter wnętrza. Zmiany objęły salę jadalni i zaplecze sanitarne, wymieniono kanalizację, zakupiony został także nowy sprzęt AGD - mówi.

Remont objął także wymianę posadzki w korytarzach przylegających do stołówki, zaznaczył starosta skarżyski Artur Berus

- Równolegle prowadziliśmy dwa projekty - do remontu stołówki powiat z własnego budżetu dołożył 35 tys. zł przy 100 tys. zł dofinansowania z PFRON-u, w przypadku zmiany wykładzin na korytarzach dołożyliśmy ponad 20 tys. zł do inwestycji wartej ponad 50 tys. zł. W planach jest dalsze doposażenie placówki w urządzenia potrzebne dzieciom - podkreśla.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku jest od 1 września jedynym Centrum Informacyjno-Doradczym na terenie województwa świętokrzyskiego, przypomina dyrektor PFRON Andrzej Michalski.

- Będzie tu utworzony ośrodek wsparcia i testów. Do niego będziemy kierować osoby niepełnosprawne, aby mogły sprawdzić działanie sprzętu rehabilitacyjnego. Na przykład rodzice z dzieckiem niesłyszącym będą mogli tu sprawdzić działanie różnych aparatów słuchowych i dobrać najkorzystniejszy dla dziecka. Później mogą ubiegać się o dofinansowanie z PFRON-u na ten cel - wskazuje.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej obejmuje opieką ponad 200 niepełnosprawnych uczniów z powiatu skarżyskiego.

Reklama