Szkoły ponadpodstawowe opublikują dziś listy zakwalifikowanych

Data publikacji: 22.07.2021 08:15
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Szkoły ponadpodstawowe opublikują listy zakwalifikowanych w trakcie rekrutacji uczniów. Zgodnie z harmonogramem, ósmoklasiści mogli złożyć wniosek o przyjęcie do wybranego techniku, liceum, czy szkoły branżowej do 21 czerwca. Do 14 lipca musieli donieść niezbędne dokumenty.

Jeśli ósmoklasiści zostali przyjęci do wybranej przez siebie szkoły, do 30 lipca mają czas na doniesienie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić tylko wtedy, jeśli dokumenty nie zostały złożone wraz z wnioskiem o przyjęcie do szkoły.

W przypadku szkół branżowych konieczne jest też zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do praktycznej nauki zawodu.

Wiadomo, że w części szkół zwolnią się jeszcze miejsca, bo uczniowie nie zdecydują się na szkołę, do której się zakwalifikowali. Dlatego w miarę zwalniania się miejsc, szkoły będą przyjmować osoby, którym zabrakło najmniej punktów.

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsce.

Reklama