Szkoły przygotowują się do pracy w pandemii

Data publikacji: 03.08.2021 15:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ministerstwo Edukacji i Nauki, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Resort edukacji zapewni również placówkom wsparcie materiałowe oraz merytoryczne w powrocie do stacjonarnej nauki.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że wszystkie te zabiegi mają ochronić dzieci i nauczycieli przed czwartą falą pandemii.

- Do szkół trafi dużo środków ochrony osobistej jak maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Ale do placówek trafią też stacje odkażające, które mierzą temperaturę przechodzących. Takie stacje będą stały przed wejściem do szkoły. Sprzęt ma być przekazany jeszcze w sierpniu - zapowiada kurator.

Dodatkowo resort edukacji przekaże szkołom materiały edukacyjne, na przykład filmy czy konspekty lekcji o zdrowiu. Nauczyciele będą mogli brać udział w szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego.

Sylwester Ozga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach mówi, że szkoły na pewno zrobią dobry użytek ze wsparcia. Jak tłumaczy, już w ubiegłym roku bardzo się ono przydało jego placówce.

- To wsparcie było udzielane nam dotychczas wzorcowo. Na wypadek wystąpienia czwartej fali pandemii posiadamy wszystkie zabezpieczenia potrzebne do walki z COVID-19. To zarówno maseczki, jak i środki do dezynfekcji dłoni - mówi Sylwester Ozga.

Kazimierz Mądzik zapowiada, że we wrześniu rozpocznie się akcja szczepienia chętnych uczniów powyżej dwunastego roku życia oraz nauczycieli, którzy do tej pory nie zdecydowali się na profilaktykę.

adv adv
Wiadomości
Reklama