Szkoły w powiecie koneckim zaczną normalną pracę

Data publikacji: 25.08.2020 15:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Końskie. Starostwo powiatowe

Końskie. Starostwo powiatowe
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szkoły podległe starostwu powiatowemu w Końskich, od 1. września rozpoczną normalną pracę.

Jak informowało Radio Kielce, wczoraj w powiecie koneckim potwierdzono 50 przypadków zakażenia koronawirusem. Ogniskiem patogenu były dwa wesela, jedno w Końskich, a drugie w miejscowości Miedzierza, w gminie Smyków.

Grzegorz Piec, starosta konecki, informuje, że mimo to sześć szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest powiat, pracę rozpocznie normalnie.

- Pierwszego września, wedle zaleceń ministerstwa, młodzież pójdzie normalnie do szkół. Zachowamy prawdopodobnie szczególne środki ostrożności, tzn. nauczyciel będzie przychodził do wskazanej sali lekcyjnej. Będziemy mieć problem, gdy okaże się, że w klasach będziemy musieli zachować odstępy pomiędzy poszczególnymi uczniami. W klasie liczącej 30 osób nie jest to możliwe - dodał Grzegorz Piec.

Jarosław Pawelec, wójt gminy Smyków, w której odbyło się jedno z wesel - ognisk koronawirusa, informuje, że jutro podejmie decyzję, czy otworzyć dwie działające tam szkoły podstawowe.

Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich podkreśla, że lecznica na razie nie zamierza wprowadzić żadnych dodatkowych działań, ale jest przygotowana na ewentualne przyjęcia chorych na COVID-19.

- Mamy punkt pobrań, gdzie wymazy możemy pobierać nawet przez 12 godzin na dobę. Poza tym, wszystkie osoby, które zostały zakażone koronawirusem są pod nadzorem sanepidu i nie wymagają szpitalnego leczenia. Na naszym oddziale przejściowym dysponujemy 14 łóżkami dla osób zakażonych patogenem - dodał Wojciech Przybylski.

Jak informowało Radio Kielce, z powodu sytuacji epidemicznej od wczoraj Urząd Miasta, a od dzisiaj Starostwo Powiatowe Końskich nie przyjmują bezpośrednio interesantów. Z pracownikami możliwy jest tylko kontakt telefoniczny.

Ostatniej doby na terenie powiatu koneckiego służby sanitarne odnotowały jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zachorował 29. letni mężczyzna.

Reklama