Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Data publikacji: 22.07.2020 10:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 09.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Organizatorzy dobroczynnej akcji „Szlachetna Paczka” szukają wolontariuszy i osób, które będą kierować złożonymi z nich sztabami.

Jak informuje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, wolontariuszem może zostać każda pełnoletnia osoba, która chce pomagać innym.

- W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, rekrutacja i szkolenia wolontariuszy odbywają się on-line. Osoby, którym pomożemy w tym roku, to dzieci i seniorzy, ale też te osoby, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa - dodała Joanna Sadzik.

Szlachetna Paczka w tym roku dotrze do 30 tys. rodzin z 628 polskich miejscowości.

Stowarzyszenie „Wiosna” poszukuje też chętnych do pomocy w ramach programu „Akademia Przyszłości”. Jego celem jest pomoc dzieciom w nauce - przypomina Joanna Sadzik.

- „Akademia Przyszłości” działa w ponad 190 szkołach w całej Polsce i teraz rozpoczyna rekrutację wolontariuszy. Taka osoba spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu i nie tylko pomaga w odrabianiu lekcji. Przede wszystkim pomaga dostrzec talenty i uwierzyć w siebie. Będziemy docierać szczególnie do dzieci, które miały problemy z edukacją na odległość - dodała Joanna Sadzik.

W ubiegłym roku pomoc niesiona w ramach akcji „Szlachetna Paczka” i „Akademia Przyszłości” dotarła do 14,5 tys. rodzin oraz ponad 1,6 tys. dzieci. W naszym regionie pomoc otrzymało 575 rodzin, a z wolontariuszami pracowało 12 uczniów.

Aby zostać wolontariuszem Stowarzyszenia „Wiosna” wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl lub www.szlachetna.paczka.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W Polsce, akcja „Szlachetna Paczka” realizowana jest od 2001 roku, a w Kielcach od 14 lat.

Reklama