Szopka od seniorów z Gnojna trafi do szefa rządu

Data publikacji: 22.12.2020 08:27
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.12.2020 Gnojno. Seniorzy z gminy Gnojno przygotowali prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego

22.12.2020 Gnojno. Seniorzy z gminy Gnojno przygotowali prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Seniorzy z gminy Gnojno przygotowali prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego. W ten sposób chcą podziękować za wsparcie finansowe, jakie ich gmina otrzymała w okresie przedświątecznym.

Seniorzy zobowiązali wójta gminy, aby podarunek doręczyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. To własnoręcznie wykonana stajenka betlejemska.

Klaudia Sito, kierownik klubu seniora informuje, że szopka została wykonana z wielu samodzielnie zebranych elementów.

- To m.in. szyszki, słomki, gałązki oraz trzcina. Panowie wycieli plaster z drewna, jako podstawkę konstrukcji. Szopka powstała przy pomocy pracowników zarówno dziennego domu seniora, jak i klubu - mówi Klaudia Sito.

Stajenka mierzy około 25 centymetrów. Prace trwały około tygodnia. Katarzyna Strózik, opiekun Dziennego Domu Seniora informuje, że wnętrze szopki tradycyjnie wypełnia sianko, a w centrum jest Jezus leżący w żłobie.

- Dach pokryty jest trzciną, ścianki szopki zostały wykonane z drewienek brzozy, dębu oraz słomy. Teren wokół szopki przyozdobiony jest mchem, szyszkami, sztucznym śniegiem i korą. Na placu przed szopką znajduje się baranek - symbol życia. Zaś na szczycie szopki widnieje gwiazda betlejemska - opowiada.

Seniorzy są bardzo dumni i zaszczyceni, że ich własnoręcznie wykonany stroik trafi do szefa rządu.

Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno przypomina, że wczoraj z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymał czek na 3 mln zł. Dodał, że kwota zostanie przeznaczona na niezbędne inwestycje, na które mieszkańcy oczekiwali od wielu lat.

- Czas przedświąteczny stwarza właśnie takie sytuacje, pomysły. Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem dla każdego z nas, dlatego nie dziwi mnie mnie inicjatywa seniorów. Kwota już do nas dotarła, jest na koncie i jesteśmy za to bardzo wdzięczni - zaznacza.

Wraz z choinką, na ręce premiera trafi także inny, nowoczesny symbol bożonarodzeniowy. To własnoręcznie wykonana choinka ze stożka styropianowego i bombek oprószonych brokatem, owinięta sznurkiem i workiem jutowym.

Reklama