Szpital na Czarnowie poszukuje chirurgów

Data publikacji: 10.06.2021 15:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach poszukuje chirurgów naczyniowych lub lekarzy chcących specjalizować się w tej dziedzinie medycyny.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy informuje, że w województwie świętokrzyskim są tylko dwie kliniki chirurgii naczyniowej, dlatego napływ pacjentów do nich jest bardzo duży.

- Z uwagi na lokalizację naszego szpitala w centralnej części województwa mamy bardzo dużo pacjentów, którzy potrzebują pomocy. Większość przypadków, nawet 80 proc. pacjentów jest w stanach ostrych, którzy wymagają natychmiastowej interwencji. Dlatego zespół, który w tej chwili pracuje w klinice jest bardzo obciążony pracą - mówi rzecznik.  

Jak dodaje Anna Mazur-Kałuża, w klinice wykonywanych jest wiele innowacyjnych zabiegów, jak chociażby usuwanie tętniaków aorty brzusznej małoinwazyjną metodą, stąd lekarze, którzy zdecydują się na pracę w szpitalu mogą liczyć na stały rozwój zawodowy.

- Klinika chirurgii naczyniowej posiada II poziom referencyjności. Zespół realizuje szereg innowacyjnych zabiegów. Od kliku miesięcy ma możliwość operowania m.in. na nowoczesnej sali hybrydowej. Stąd lekarze, którzy będą chcieli podjąć pracę będą mogli liczyć na możliwość nieustannego rozwoju - mówi Anna Mazur-Kałuża.

Poszukiwani są lekarze, którzy podejmą pracę zarówno w ramach etatu, jak i na dyżurach.

W Polsce w zawodzie chirurga naczyniowego pracuje jedynie około 500 lekarzy.

Reklama