Szpital na Czarnowie rozpoczął zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne

Data publikacji: 14.09.2020 12:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony

Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia nowotworu głowy i szyi będzie można skorzystać w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. - Badania dedykowane będą określonej grupie pacjentów - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy na Czarnowie.

- Powinni skorzystać z nich zwłaszcza pacjenci z takimi objawami, jak chrypka, problemy z połykaniem połączone z bólem, blokada nosa, krwawienia z nosa, jamy ustnej lub gardła, niegojąca się zmiana w jamie ustnej lub gardle oraz guzek na szyi - wylicza Anna Mazur-Kałuża.

Przed realizacją badania pacjenci poproszeni zostaną o wypełnienie formularza.

- Następnie u każdego pacjenta przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego zostanie wykonane badanie fiberoskopowe, w trakcie którego możliwa jest ocena górnego odcinka górnych dróg oddechowych - od nosa do krtani - dodała Anna Mazur-Kałuża.

- Jak mówią lekarze, są to miejsca, gdzie często rozwijają się nowotwory głowy i szyi. To choroby bardzo podstępne, które częste dają objawy późno. Dlatego zachęcamy do skorzystania z badań - podkreśla.

Jeżeli w trakcie badania profilaktycznego lekarz będzie miał jakiekolwiek podejrzenie dotyczące choroby nowotworowej, pacjent zostanie umówiony do dalszej diagnostyki w klinice Wojewódzkiego Szpital Zespolonego.

Badania będą wykonywane we wtorek, 29 września, od godziny 7.30. Wcześniej należy się jednak na nie zapisać. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu 41 367 14 50. Rejestracja prowadzona będzie w dni powszednie, w godzinach 9.00 - 13.00.

Reklama