Szpital na Czarnowie szczepi nie tylko swoich pracowników

Data publikacji: 12.01.2021 14:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach rozpoczął szczepienia przeciwko COVID-19 osób zakwalifikowanych do grupy 0 z podmiotów zewnętrznych, które złożyły deklarację woli szczepienia w placówce.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie informuje, że szczepienia odbywają się w Wojewódzkiej Przychodni Przyszpitalnej.

- Szczepienia podmiotów zewnętrznych będą prowadzone zarówno w godzinach dopołudniowych, jak i popołudniowych. Koordynator ds. szczepień będzie kontaktował się z przedstawicielami poszczególnych podmiotów, aby ustalić termin i godzinę szczepień danych osób. Są to pracownicy przychodni, indywidualnych praktyk lekarskich, gabinetów stomatologicznych oraz stacji sanitarnych - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Dotychczas zaszczepiło się około 800 pracowników szpitala. Do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie około 400 osób z innych placówek służby zdrowia. W sumie chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 w przychodni Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zadeklarowało około 1800 osób z podmiotów zewnętrznych. 

Reklama