Szpital polowy w Targach Kielce

Data publikacji: 19.10.2020 14:32 / Data aktualizacji: 19.10.2020 15:25
Autor: Iwona Murawska , Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.10.2020 Kielce. Targi Kielce

19.10.2020 Kielce. Targi Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na terenie Targów Kielce powstanie tymczasowy szpital polowy. Stworzenie takich jednostek zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Hale wystawiennicze Targów Kielce zostały wytypowane na tymczasowy szpital polowy dla osób chorych na Covid-19. Taką decyzję podjął wojewoda świętokrzyski po konsultacjach z władzami miasta.

Zbigniew Koniusz informuje, że na razie nie wiadomo kiedy szpital będzie uruchomiony, zależy to od liczby zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

- Przewidujemy, że w szpitalu polowym będzie około 900 łóżek. Na razie nie ma ustalonego terminu jego otwarcia. Jesteśmy na etapie ustaleń technicznych i logistycznych. Dzisiaj omawialiśmy ten temat z władzami miasta, które bardzo życzliwie i profesjonalnie podchodzą do tematu - dodał wojewoda Zbigniew Koniusz.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podkreśla, że spółka jest przygotowana do ewentualnego przekształcenia hali wystawienniczych w szpital.

- W związku z tym, że pandemia nie odpuszcza, nie będziemy w naszych halach organizować żadnych imprez wystawienniczych, czy kongresów. Przynajmniej przez jakiś czas będzie to niemożliwe, w związku z tym nie ma problemu, by udostępnić hale na potrzeby szpitala polowego. Uważamy to wręcz za nasz obowiązek - dodaje.

- Mamy przecież nie tylko hale, które zajmują powierzchnię 36 tysięcy metrów kwadratowych, ale też dobry dojazd, lądowisko dla helikopterów, dużą liczbę miejsc parkingowych oraz spory, zamknięty teren - wylicza Andrzej Mochoń.

Powstanie tymczasowych szpitali polowych w każdym województwie zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Wiadomo już na pewno, że taka jednostka na 500 łóżek powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reklama