Szpital w Czerwonej Górze będzie miał dodatkowe miejsca dla pacjentów

Data publikacji: 01.06.2020 15:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Czerwona Góra. 13.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przybędzie osiem łóżek anestezjologicznych dla pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową, wymagających leczenia respiratorem.

Jak informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy, w tej chwili w placówce jest siedem stanowisk dla chorych wymagających wsparcia oddechowego, a dzięki zwiększeniu ich liczby, będą one rozlokowane w dwóch różnych częściach lecznicy. 

- Z uwagi na epidemię koronawirusa uznaliśmy, że dobrze by było zabezpieczyć łóżka anestezjologiczne w dwóch odrębnych od siebie miejscach. Dzięki temu, gdyby na oddziale anestezjologii trafił się pacjent zakażony koronawirusem, wówczas możemy go przewieźć do innej sali, także wyposażonej w łóżka z respiratorem - wyjaśnia dyrektor.

Szpital zakupił już większość sprzętu, ale czeka jeszcze na dostawę  łóżek. Jak dodaje Youssef Sleiman, w szpitalu w Czerwonej Górze na IV oddziale pulmonologiczno- alergologicznym jeszcze w czerwcu powstaną także trzy stanowiska do wentylacji  nieinwazyjnej dla pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową, którzy wymagają wsparcia oddychania respiratorem.

- To w naszym szpitalu jedyny oddział, który nie posiada takich stanowisk. Ponieważ jednak pacjenci z chorobami przewlekłymi płuc, czy teraz także chorzy na Covid-19 mogą mieć niewydolność oddechową wymagającą leczenia respiratorem, postanowiliśmy stworzyć kolejne takie stanowiska -mówi.

Łącznie w szpitalu w Czerwonej Górze będzie 11 stanowisk dla pacjentów wymagających terapii respiratorem. Natomiast dodatkowe łóżka anestezjologiczne będą służyć pacjentom od lipca.

Reklama