Szpital w Czerwonej Górze wznawia zabiegi

Data publikacji: 28.05.2020 11:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
Czerwona Góra. 30.06.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze wznawia przyjęcia i planowe zabiegi.

Jak informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy, operacje będą wykonywane, ale w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, pod pewnymi obostrzeniami.

- Pacjent, który ma mieć u nas wykonany zabieg, najpierw musi się z nami skontaktować telefonicznie. Wówczas ustalamy termin zgłoszenia na badanie w kierunku COVID-19. Jeżeli wynik wyjdzie negatywny, pacjent otrzymuje od nas informację telefoniczną kiedy ma się zgłosić na zabieg - wyjaśnia Youssef Sleiman.

Jak dodaje dyrektor, mimo pandemii, nie wszystkie oddziały wstrzymały pracę.

- Cały czas przyjmowaliśmy chorych na oddział chirurgii klatki piersiowej, ponieważ pacjenci ci w większości są także chorzy onkologicznie i nie mogą czekać na leczenie. Natomiast jeżeli chodzi o diagnostykę planową, duże ograniczenia w przyjęciach pacjentów mieliśmy na oddziałach płucnych, ale teraz pracują już normalnie. Jednak zasada jest jedna, czyli każdy pacjent przed zgłoszeniem się do szpitala musi mieć wykonany test na obecność koronawirusa - dodał dyrektor Sleiman.

Od sierpnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze rozpocznie pracę laboratorium, w którym wykonywane będą testy na obecność COVID-19.

Reklama